Монтана и Спартак (Варна) не се победиха в дербито от Втора лига

Отборите на Монтана и Спартак (Варна) завършиха при резултат 1:1 в сблъсъка от 13-ия кръг на Втора професионална лига. Гостите откриха резултата в 8-ата минута, когато се разписа Александър Цветков. Четири минути по-късно Антон Тунгаров изравни и донесе точката за своя тим.

Още с първата си ситуация гостите от Варна стигнаха до гол. Виктор Митев центрира от фал в наказателното поле, където защитата на домакините заспа, а от тази груба грешка се възползва Александър Цветков, който от близка дистанция матира Васил Симеонов.

В 12-ата минута Димитър Буров центрира в наказателното поле, където бранител на Спартак отклони подаването към Антон Тунгаров, който с глава не остави шансове на стража.

В 21-ата минута футболистите на Николай Митов направиха бърза атака, която завърши с удар на Кевин Беманга, но кълбото прелетя високо над целта.

В края на първата част Ахмед Ахемдов опита много труден удар от въздуха, но не намери рамката на вратата, пращайки топката в аут.

В 60-ата минута Монтана опита бърза атака, която завърши с много силен шут на Кевин Беманга, но далеч от целта.

Малко преди края на двубоя гостите бяха близо до победата, след като се получи сериозно разбъркване в наказателното поле. Айвън Ангелов намери на границата на наказателното поле Георги Иванов, който не се забави и стреля, но от голлинията Франк Есума успя да избие топката. Това бе и последната интересна ситуация в сблъсъка от 13-ия кръг.

По този начин Монтана остана на второто място с актив от 25 точки. Гостите от Варна пък се изкачиха до четвърта позиция с 23 пункта.

МОНТАНА - СПАРТАК (ВАРНА) 1:1

0:1 Александър Цветков (8)
1:1 Антон Тунгаров (12)

Стартови състави:

Монтана: 30. Васил Симеонов, 15. Богдан Костов, 18. Костадин Илиев, 14. Димитър Буров, 5. Денис Динев, 6. Франк Есума, 20. Кевин Беманга, 22. Стефан Каменов, 9. Филип Ежике, 10. Александър Тодоров, 23. Антон Тунгаров

Спартак (Варна): 89. Никола Виденов, 9. Мехмед Сабри, 3. Преслав Петров, 6. Александър Цветков, 11. Виктор Митев, 5. Йоан Бауренски, 45. Даниел Начев, 10. Румен Руменов, 14. Ивей Ромееш, 75. Йохан Н’зи 29. Ахмед Ахмедов