Страхил Попов и компания с първа победа за сезона

Юмраниеспор се поздрави с първа победа от началото на сезона във второто ниво на турския футбол. Със Страхил Попов сред титулярите, тимът разгроми с 3:0 като гост Алтай и измести съперника си от предпоследното място в класирането.

Всички голове паднаха през второто полувреме. Джошгун Диниев откри резултата в 67-ата минута, а другите две попадения за гостите бяха дело на Онур Айък и Мухамед Мерт. От 72-ата минута Алтай игра в намален състав заради червен картон на Кейхун Гюлселам.

След този мач Юмраниеспор, Алтай и Гиренсунспор имат по 5 точки, като заемат местата в зоната на изпадащите. Убедителен лидер с актив от 21 точки е бившияв тим на Страхил Попов Еюпспор.