Лудогорец си върна част от самочувствието след бой над Пирин

Шампионът Лудогорец разби с 4:0 Пирин (Благоевград) в двубой от 13-ия кръг на efbet Лига. Спас Делев откри в началото на мача, а Якуб Пьотровски удвои през второто полувреме. След това Руан Секо отбеляза трети гол, а последният успешен удар бе дело на Кайо Видал

Разградчани не оставиха съмнение в разликата в класите и можеха да стигнат и до още по-изразителен успех. Така "орлите" повъзвърнаха част от самочувствието си след тежката загуба с 1:7 от Нордселанд преди няколко дни в Лигата на конференциите. Гостите от своя страна опитаха да бъдат равностойни на моменти, но това се оказа трудна задача и логично си тръгват с наведени глави за Благоевград.

С победата си днес Лудогорец събра 23 точки и към момента заемат четвърта позиция. “Зелените” обаче са с по два мача по-малко от лидерите Локомотив (Пловдив) и Черно море, които са съответно с 30 и 29. Пирин от своя страна остава с 11 точки на 13-о място.

Резултатът бе открит от домакините още в шестата минута. Рик Джонатан центрира точно към непокрития Спас Делев, който с глава на празна врата реализира.

В средата на полувремето Лудогорец можеше да стигне до втори гол, но на два пъти Марио Кирев трябваше да се намесва при последователни удари на Аслак Фон Витри и Якуб Пьотровски.

До края на частта и в началото на втората домакините бяха по-активният тим, но така и не успяха да стигнат до съвсем чисти голови положения.

Все пак в 61-ата минута "орлите" удвоиха преднината си. Якоб Пьотровски засече с глава центриране отдясно и покачи на 2:0.

Скоро резултатът стана 3:0. След голямо разбъркване в наказателното поле Руан Секо прокара топката в мрежата. Първоначално бе отсъдена засада, но след преглед от ВАР попадението бе признато. При ситуацията във вратарското поле лежеше Мартин Бачев от гостите и защитникът покри засада при един от рикошетите.

В 79-ата минута падна и четвъртият гол. Рик намери по отличен начин Кайо Видал и той технично прехвърли стража на гостите.

Малко по-късно Рик можеше да вкара пети гол, но направи голям пропуск, след като не успя да уцели вратата от непосредствена близост и прати топката в аут.

До края на мача Лудогорец продължи да атакува, но до ново попадение не се стигна, но и четирите бяха достатъчни за домакините, за да се поздравят с успеха.

ЛУДОГОРЕЦ 4:0 ПИРИН