Balkan Grand Prix 6

Байерн не срещна проблеми с Фрайбург

Германският шампион Байерн (Мюнхен) постигна лесна победа с 3:0 при домакинството си на Фрайбург от седмия кръг на Бундеслигата. Кингсли Коман (12', 85')отбеляза два от головете, а Льорой Сане (25') също беше точен за успеха на баварците.

Томас Тухел предприе само две промени в стартовия си състав след победата с 2:1 над Копенхаген в Шампионската лига, като Конрад Лаймер и Джамал Мусиала отстъпиха местата си съответно на Леон Горетцка и Томас Мюлер. На върха на атаката отново играеше Хари Кейн. Гостите пък бяха подредени в 4-4-2 с Роланд Шалай и Лукас Хьолер като нападатели.

В началните минути имаше по един пропуск и пред двете врати: Горетцка не успя да се разпише за домакините, а Хьолер - за гостите. В деветата минута Алфонсо Дейвис също прати топката покрай вратата. В 12-ата минута Коман опита центриране към Кейн, но вместо това топката прехвърли противниковия вратар, удари се в далечната греда и влетя в мрежата за 1:0.

В 19-ата минута Кейн нанесе удар по земя, при който обаче топката мина встрани от вратата. Малко след това нападателят отправи втори подобен шут, който отново не намери целта. В 25-ата минута Сане комбинира именно с Кейн, след което със своя изстрел удвои аванса на баварците. Десет минути по-късно Йошуа Кимих пробва далечен удар, който се оказа твърде неточен. В 44-тата минута Сане се разписа за втори път, но голът му беше отменен от ВАР заради негова тънка засада.

Мюнхенци наложиха натиск в началото на втората част, но единственото по-интересно положение беше несполучлива задна ножица на Мюлер в 57-ата минута. В 68-ата Коман отправи техничен удар, който обаче мина над вратата. Три минути по-късно французинът отново потърси втория си гол в мача, но Ноа Атуболу отрази неговия изстрел. В 77-ата минута резервата Матис Тел прати топката в противниковата мрежа, но беше свирена негова засада. В 83-ата минута Горетцка стреля опасно, но Атуболу изби топката в близката греда.

Две минути след това Коман най-после отбеляза второто си попадение в двубоя, като за тази цел му помогна рикошет във Филип Лийнхарт при неговия шут. Веднага след това Килиан Силдилиа реши, че е вкарал почетен гол за гостите, но той не беше зачетен поради засада. В оставащите минути резервата на домакините Франс Кретциг и тази на гостите Чуквубуике Адаму не успяха да променят резултата със своите удари.

Байерн заема третата позиция в класирането с актив от 17 точки, колкото има и четвъртият Борусия (Дортмунд), а дистанцията от лидера Байер (Леверкузен) е само два пункта. Фрайбург пък се намира на осмото място с 10 точки на сметката си.

БАЙЕРН - ФРАЙБУРГ 3:0

1:0 Коман (12')

2:0 Сане (25')

3:0 Коман (85')

Байерн: Улрайх, Мазрауи, Упамекано, Мин-Жае, Дейвис, Горетцка, Кимих, Сане, Мюлер, Коман, Кейн

Фрайбург: Атуболу, Силдилиа, Лийнхарт, Гулде, Шалай, Рьол, Егещайн, Кюблер, Доан, Хьолер, Грифо

Снимки: Imago