Майорка отново се размина с домакински успех

Отборите на Майорка и Валенсия завършиха наравно 1:1 в двубой от деветия кръг на Ла Лига. Така домакините от Балеарските острови продължават да са без успех на своя стадион от началото на сезона.

Двубоят започна отлично за Майорка, тъй като още в петата минута капитанът Даниел Родригес се възползва от грешка на Кристиан Москера и от асистенция на Ведат Муричи, за да открие резултата. В 16-ата минута Пепелу можеше да изравни от пряк свободен удар, но гредата спря пътя на топката. В 33-тата минута Муричи прати топката в противниковата мрежа, но беше отсъдена засада. За сметка на това секунди преди почивката Диего Лопес възстанови равенството чрез удар с глава след асистенция на Тиери Корея. През втората част домакините бяха по-настойчиви, но така и не стигнаха до победен гол. Най-близо до такъв беше Джовани Гонсалес в 60-ата минута, но тогава ударът му срещна близката греда.

По този начин и двата тима остават без нито една победа в последните четири кръга. Валенсия е на деветото място в класирането с 11 точки, а Майорка е на 13-ата позиция с 8 пункта, изпреварвайки Виляреал и Лас Палмас само по голова разлика.

Снимки: Gettyimages