Сьорлот и Пепе Рейна донесоха първата победа на Виляреал в Лига Европа

Виляреал записа първата си победа в тазгодишното издание на Лига Европа. "Жълтата подводница" спечели с минималното 1:0 домакинството си на Рен от втория кръг в група "F". Испанците трябва да благодарят основно на двама играчи за този успех. Първият е Александър Сьорлот, който отбеляза гола за домакините в 36-ата минута, а вторият е вратарят Пепе Рейна, който спаси дузпа в добавеното време на двубоя, а преди това направи и други важни спасявания.

Всъщност Рен бе отборът, който създаваше по-опасните положения в мача и може да съжалява, че не откри пръв резултата в 27-ата минута, когато изстрел на Ибрахим Салах премина опасно близо до гредата.

Виляреал успя да поведе в 36-ата минута, когато при един дълъг пас в предни позиции защитник на гостите не се намеси добре и прати топката в краката на Сьорлот, който с удар от границата на наказателното поле бе точен за 1:0.

В 79-ата минута гостите поискаха дузпа за нарушение на Рейна срещу техен футболист. Първоначално такава бе отсъдена, но след намесата на ВАР тя бе отменена.

В 88-ата минута дузпа все пак бе отсъдена в полза на французите за задържане от страна на Алфонсо Педраса. Този път решението на рефера бе потвърдено от ВАР и зад топката застана Мартен Терие, но неговият изстрел бе отразен от Рейна.

Така Виляреал се поздрави с успеха и записа първи три точки в актива си, като се намира на 2-рото място в класирането в групата. Рен е със същия актив на 3-тата позизия заради по-лошите си показатели.