Байер (Леверкузен) излезе на върха в групата си след победа срещу Молде

Отборът на Байер (Леверкузен) записа втора попедна победа в груповата фаза на Лига Европа, като този път “аспирините” се наложиха с 2:1 срещу тима на Молде. Така германците оглавиха своята група “Н” съвместно с тима на Карабах, докато днешните им съперници останаха на дъното без точков актив.

“Аспирините” си спестиха голяма част от усилията, като зашлевиха своя съперник още през първата половина на откриващото полувреме. Първо, Джереми Фримпонг се разписа в 14-ата минута, а в 18-ата минута Нейтън Тела покачи.

През втората част домакините се отърсиха от ранния шок и създадоха цели десет голови положения. От тях обаче отбелязаха само едно и то в самия край на срещата - в 87-ата минута, когато 23-годишният норвежец Емил Брейвик прониза стража на гостите Матей Ковар.

Снимки: Imago