Крумовград постигна икономичен, но много важен успех срещу Ботев (Враца)

Крумовград записа нов успех в елита на България, надделявайки с 1:0 над Ботев (Враца) в първия двубой от XIII кръг на efbet Лига. Даниел Миланович (24) отбеляза единственото попадение за домакините. Мачът в пловдивския квартал "Коматево" бе ръководен от Иво Андреев.

Крумовград се намираше в серия от няколко мача без победа - последният успех на тима на Неманя Миланович датираше от 26 август, когато новакът в елита надви с 2:0 Локомотив (София). Сега Крумовград увеличи актива си и направи още една важна крачка в постигането на своята цел да остане в елита.

В 5-ата минута на срещата Марко Мажуга влезе от левия фланг към средата на терена, след което стреля силно. Ударът беше коварен, но Янко Георгиев се намеси. В 13-ата минута Соарес отклони топката с глава на близката греда след центриране от корнер, но нямаше кой от съотборниците му да я прати във вратата.

С първата си по-сериозна атака Крумовград поведе в резултата. Това се случи в 24-ата минута, в която Алекс Колев се пребори за топката в наказателното поле, а кълбото се отклони към Даниел Миланович. От няколко метра нападателят не сбърка, преодолявайки Федерико Рубио.

В 55-ата минута опасен удар на Жак Пехливанов премина встрани от вратата. В 69-ата минута опитният Момчил Цветанов получи доста свободно пространство пред себе си. Последва силен удар с левия крак от далечна дистанция, който беше избит от Янко Георгиев в корнер. В 75-ата минута Миланович стреля в аут.

В 79-ата минута късметът и Янко Георгиев разделиха Ботев (Враца) от изравнителния гол. Браян Переа засече топката след центриране от корнер, а Янко Георгиев с една ръка и блестящ плонж парира удара. Топката стигна до Соарес, който я прати във вратата, но се оказа, че е бил в положение на засада.

КРУМОВГРАД - БОТЕВ (ВРАЦА) 1:0
1:0 Даниел Миланович (24)

Стартови състави:

КРУМОВГРАД: 1. Янко Георгиев, 3. Калоян Пехливанов, 72. Раян Сенхаджи, 91. Вячеслав Велев, 6. Джеферсон Гранадо, 44. Божидар Кацаров, 10. Серкан Юсеин, 30. Жак Пехливанов, 14. Даниел Миланович, 77. Октай Юсеин, 9. Александър Колев;

БОТЕВ: 34. Федерико Рубио, 23. Браян Мендоса, 28. Едуардо Кунде, 4. Луиз Фелипе, 7. Момчил Цветанов, 77. Стефан Велев, 18. Диого Барбоса, 9. Даниел Генов, 10. Спас Георгиев, 14. Марко Мажуга, 19. Браян Переа;

СЪДИЯ: Иво Андреев
СТАДИОН: "Никола Щерев-Старика", Коматево
НАЧАЛО: 17:30 часа

Снимки: Startphoto