Хекен се провали срещу Карабах

Карабах спечели с 1:0 гостуването си на Хекен от група "Н" на Лигата на конференциите и вече има 6 точки, като отстъпва само по голова разлика на лидера Байер (Леверкузен). Попадението реализира Жуниньо в 70-ата минута.

Мачът беше доста скучен до почивката. Гостите от Азербайджан атакуваха повече, но нито един от съперниците не нанесе точен удар. Хекен имаше една добра възможност да поведе, но Микел Рюгор уцели гредата.

Втората част започна с шанс за Карабах. Бившият футболист на Черно море Леандро Андраде отправи силен удар от границата на наказателното поле, но Петер Абрахамсон спаси.

В 70-ата минута Ясин Бензия подаде на Жуниньо и бразилецът с премерен удар откри резултата. Попадението дойде напълно заслужено на фона на по-добрата игра на гостите.

В оставащото време Карабах се прибра в половината си и не позволи на шведите да създадат нищо опасно пред Андрей Луньов

Поражението остави Хекен на дъното в групата без точка и без отбелязан гол.