Генк бързо пречупи съпротивата на Чукарички

Генк се наложи с 2:0 при гостуването си на Чукарички и излезе на второ място в класирането на група "F" на Лигата на конференциите. Браян Хейнен и Джоузеф Пейнтсил от дузпа осигуриха успеха на тима си с попадения до средата на първото полувреме.

Белгийците започнаха със самочувствие и стигнаха до ранен гол. Негов автор стана Браян Хейнен в 10-ата минута. Той се оказа на точното място след пробив и подаване на Джоузеф Пейнтсил и отблизо засече топката във вратата на домакините.

В 17-ата минута футболист на Генк беше повален в наказателното поле. Първоначално съдията Адам Ладебек подмина ситуацията, но ВАР се намеси и гостите получиха дузпа. От бялата точка Пейнтсил не сгреши.

Чукарички заигра по-смело след почивката, но Лука Аджич пропусна чисто положение в 55-ата минута. Той излезе очи в очи с Хендрик ван Кромбрюге, но не успя да го преодолее.

В края на срещата Генк намали темпото, а домакините нямаха сили да променят нещо.

В следващия кръг Генк ще посрещне лидера в групата Ференцварош, а Чукарички ще гостува на Фиорентина.