Щурм (Грац) с минимален успех срещу Ракув

Отборът на Щурм (Грац) победи с минималното 1:0 тима на Ракув като гост в среща от втория кръг на група “D” от Лига Европа. Това бе първа победа за австрийците, с която се изравниха с втория в класирането Спортинг (Лисабон), който отстъпи на Аталанта.

Иначе и двата отбора търсиха крайния успех, като австрийците бяха тези, които по-хаотично, но и смело търсеха попадението, докато поляците разиграваха прагматично и разчитаха, че ще отбележат след постепенни атаки.

Гостите стигнаха до победния гол в 24-ата минута, когато се разписа Вилиам Бьовинг. През втората част гостите от Грац създадоха два пъти повече голови положения, но не отбелязаха ново попадение и отпътуваха обратно към Грац с минимална, но ценна победа.