Арис попари Рейнджърс

Арис спечели с 2:1 домакинството си на Рейнджърс в мач от втория кръг на груповата фаза на Лига Европа. Алекс Мукету-Мусунда (9’) и Шейви Бабика (59’) дадоха преднина от две попадения на гостите, а Абдала Сима (70’) вкара почетния гол за гостите.

Гостите таяха надежди, че могат да се съвземат от негативните резултати в последно време, след като Стивън Дейвис замени временно досегашния наставник Майкъл Бийл. Тези надежди на тима обаче бяха попарени още преди да са изминали десет минути от началото на двубоя, когато Мукету-Мусунда засече с глава центриране и прати топката в далечния ъгъл за 1:0. Малко след това Лео Бенгтсон имаше добра ситуация за удвояване на преднината, но топката мина над напречната греда.

Едва в средата на полувремето шотландския тим се посъбуди и направиха някои интересни неща в предни позици, главно благодарение на Абдала Сима. Именно тази амбиция на гостите бе попарена в 59-ата минута, когато Шейви Бабика удвои преднината на домакините. Футболистите на Рейнджърс успяха да намалят изоставането си в 70-ата минута с попадение на Сима с глава, но това бе всичко.

Така след два кръга ситуацията в група C е доста завързана, след като всички тимове са с по една победа и загуба.

Снимки: Imago