Олимпиакос изпусна преднина от два гола срещу Бачка Топола

Олимпиакос записа нов разочароващ резултат в група "А" на Лига Европа. Гръцкият гранд не успя да спечели гостуването си на Бачка Топола, след като изпусна преднина от два гола. Йоргос Масурас в 16-ата и Даниел Поденс в 57-ата минута вкараха за гостите, но домакините успяха да измъкнат точката чрез Ифет Джаковац в 63-тата и Милош Пантович в 90-ата минута. За обрата помогна и факта, че гърците играха с човек по-малко от 71-вата минута.

Иначе мачът тръга отлично за Олимпиакос, който поведе още в 16-ата минута. Даниел Поденс получи дълъг пас, центрира към Йоргос Масурас, който с глава отбеляза за 0:1.

В 57-ата минута гостите удвоиха преднината си. Поденс получи топката в наказателното поле, освободи си пространство и стреля във вратата за 0:2.

Домакините обаче не се предадоха и в 63-ата минута намалиха изоставането си. Саша Йованович и Ифет Джаковац направиха двойно подаване в наказателното поле, а вторият стреля във вратата за 1:2.

В 71-вата минута гърците останаха в намален състав, след като Андреас Нтои задържа откъсващия се Саша Йованович и съдията му показа червен картон.

Домакините се възползваха от численото си предимство и натиснаха в края, като успяха да стигнат и до изравнително попадение в 90-ата минута, дело на Милош Пантович, който бе изведен в наказателното поле от Неманя Стоич и хладнокръвно реализира.

Това реми обаче не бе особено добър резултат за двата отбора, които остават на 3-тата и 4-тата позиция в класирането в групата с по 1 точка в актива си.