Балкани изненада Динамо (Загреб)

Косовският Балкани записа изненадата на 2-ия кръг в група “С” в Лигата на конференциите и победи с минималното 2:0 хърватския хегемон Динамо Загреб. Головете в срещата отбелязаха Алмир Криезиу (44’) и Уалид Хамиди (83’).

С успеха косоварите се изравниха на второто място в групата с днешния си съперник, като еднолично на първото място излезе тима на Виктория (Пилзен), който по-рано деня взе гостуването си на Астана с 2:1.

Домакините започнаха изключително остро и се хвърляха за всяка топка, заради което в първите десет минути главният съдия им показа два жълти картона. След като се охладиха страстите играта се изравни, като битката преобладаваше и рядко се стигаше до изстрел към една от двете врати.

Очаквано след 30-ата минута гостите овладяха инициативата и стигнаха до два ъглови удара, които обаче не бяха последвани от нещо повече от обичайното напрежение в наказателното поле.

Така се стигна до 44-ата минута на мача, когато Алмир Криезиу отигра по възможно най-добрия начин едно подаване и прати топката във вратата на съперника. Първоначално останаха съмнения за засада, но в крайна сметка попадението бе зачетено след като ситуацията бе преразгледана чрез системата VAR.

През втората част хърватите отново поеха инициативата, но срещнаха добре организираната отбрана на домакините и трудно създаваха положения, като най-близо до истината бе Мишич малко след подновяването на играта. За домакините от Балкани пък голмайсторът Криезиу около час след началото можеше да направи преднината за своите малко по-комфортна, но това не се случи.

Все пак косоварите стигнаха до безценния втори гол малко преди края на второто полувреме, с което практически сложиха край на интригата. Уалид Хамиди  завърши красивия си индивидуален рейд с превъзходен удар от вътрешността на наказателното поле и хвърли в дива радост съотборниците си.

Така косоварите записаха първата си победа в групите, докато опитният Динамо (Загреб) загуби за първи път след разгрома с 5:1 срещу Астана в предния кръг.

Снимки: Imago