Цървена звезда не позволи на Йънг Бойс да постигне исторически успех

Цървена звезда и Йънг Бойс изиграха изключително зрелищен двубой от втория кръг на Група G в Шампионската лига, в който си вкараха четири гола, но не успяха да се победят, завършвайки 2:2 на "Мала Маракана". Така швейцарският тим отново не успя да постигне първата си победа като гост в турнира в цялата си клубна история. Този резултат обаче не върши особена работа на нито един отборите, които остават с по една точка в групата, в която лидер е Манчестър Сити със шест, а РБ Лайпциг е втори с три пункта.

Гостите привидно бяха по-активният отбор през първата част, но контраатаките на домакините бяха опасни. В 35-ата минута "звездашите" взеха аванс. "Червено-белите" изпълниха бързо нарушение пред собственото си наказателно поле, Букари бе изведен отдясно, след което напредна, преодоля един бранител и центрира остро към далечната греда, където непокритият Ниайе засече от въздуха. Попадението първоначално бе отменено заради засада, но след проверката от ВАР бе зачетено. В добавеното време Букари за втори път прати топката във вратата на гостите, но този път попадението бе отменено заради засада.

Три минути след началото на второто полувреме Йънг Бойс изравни. Монтейро много добре изведе Филип Угринич в наказателното поле, а той копна елегантно топката за 1:1.

В 53-тата минута попадение на Ндиайе бе отменено заради засада, а в 59-ата гостите получиха дузпа за игра с ръка на Джига. Седрик Итен бе точен от бялата точка, с което направи пълен обрат.

Завезда постепенно наложи натиск и той бе материализиран в изравнителен гол в 88-ата минута, когато Осман Букари получи от Красо в наказателното поле и с перфектен удар от малък ъгъл матира Рачиопи за крайното 2:2.

Снимки: Imago