Галатасарай попари Ман Юнайтед на "Олд Трафорд"

Манчестър Юнайтед допусна втора поредна загуба в груповата фаза на Шампионската лига, след като допусна домакинско поражение от Галатасарай с 2:3. За пореден път домакините имаха добри изяви в предни позиции, но слабото представяне в отбрана и на вратаря Андре Онана провалиха усилията на тима. “Червените дяволи” на два пъти успяваха да повеждат с попадения на Расмус Хойлунд (17’, 67’), но много бързо допускаха изравняване чрез Уилфред Заха (23’) и Керем Актюроглу (71’), за да се стигне и до победното попадение на Мауро Икарди в 81-ата минута, който пропусна дузпа малко преди това. 20-кратните шампиони пък завършиха с човек по-малко, след като Каземиро бе изгонен след груба грешка на Андре Онана.

Първата добра ситуация дойде на сметката на домакините още във втората минута, когато Расмус Хойлунд пое топката високо и след като напредна центрира от лявото крило, но Бруно Фернандеш не успя да намери добре топката. Гостите правеха впечатление от самото начало на двубоя с много активната си преса, която създаваше много проблеми на “червените дяволи” при изнасянето.

Футболистите на Ерик тен Хаг успяха да излязат напред в 17-ата минута, когато дълго подаване в предни позиции бе поето от Рашфорд на десния фланг, той центрира към Расмус Хойлунд, а датчанинът с глава от непосредствена близост реализира за 1:0. В 20-ата миинута домакините можеха много бързо да удвоят преднината си след отличен пас на Мейсън Маунт към Хойлунд, но Муслера успя да пресече с излизане извън пеналта.

Радостта на домакините обаче трая много кратко, тъй като още в 23-ата минута дълъг пас от отбраната в бяло намери Уилфред Заха, той надигра лошо позиционирания Диого Далот и след рикошет топката се озова в мрежата за 1:1. Андре Онана също не се намеси достатъчно добре и на практика бе прехвърлен от рикоширалата топка само от няколко метра.

Постепенно футболистите на Манчестър Юнайтед поеха контрола над двубоя след полученото попадение и на няколко пъти вкарваха опасно топката в наказателното поле. Те имаха добра възможност да стигнато до нова преднина две минути преди края на първата част, когато Рашфорд от самата аутлиния успя да центрира, бранител изби топката, която попадна в Мейсън Маунт, но неговият удар срещна крака на Ханибал Мейбри.

Играчите на Галатасарай бяха на път се възползват отлично от грешка при разиграването на домакините, но удар на Керем Актюроглю бе блокиран от Виктор Линдельоф в началото на втората част.

В 53-ата минута появилият се от скамейката Кристиан Ериксен изведе отлично Маркъс Рашфорд на скорост очи в очи с Фернандо Муслера, но крилото се забави и предпочете да подава към Бруно Фернандеш, но бранител изчисти. Няколко минути след това футболистите в червено отново разиграха добре и кълбото бе подаде отлично към Хойлунд, който показа отлична техника и хладнокръвие, отбелязвайки втория си гол в двубоя. Попадението обаче бе веднага отменено поради засада.

Датският таран все пак стигна до второто си попадение малко след изминаването на час игра, когато Давидсон Санчес се подхлъзна около централния кръг, топката бе поета от Хойлунд, който показа отлична скорост и преодоля Муслера за втори път в двубоя.

Играчите на Галатасарай можеха отново да се върнат изключително бързо в двубоя и още в ответната атака пратиха наглед безобидно центриране отдясно, то доведе до изключително слаба намеса на Андре Онана, който се хвърли да лови, но вместо това отклони топката право в краката на Керем Актюроглу. Именно той се възползва от нова грешка в отбраната на Манчестър Юнайтед и след бърза атака на турския тим реализира елегантно с десния крак за 2:2.

Андре Онана направи поредната си груба грешка в 77-ата минута, когато подаде напред право в краката на Дрис Мертенс. Каземиро веднага се приближи и фаулира белгиеца, което му донесе втори жълт и съответно червен картон. Мауро Икарди застана зад топката, но ударът му премина покрай дясната греда. Това не се оказа фатално за турския представител, тъй като не се нуждаеха от много време, за да стигнат до преднина. Тя дойде след поредната груба грешка в отбрана, като нов дълъг пас от Давидсон Санчес намери Мауро Икарди зад гърба на лошо позиционираната отбрана на домакините. Опитният аржентинец нямаше проблеми и елегантно прехвърли Онана, който можеше да се намеси и по-добре.

Това бе второ поредно поражение за Манчестър Юнайтед в група А и те остават на дъното в подреждането. Галатасарай пък взе първа победа, след като стигна само до равенство срещу ФК Копенхаген като домакин, което ги качи до второто място в класирането.

Снимки: Gettyimages