Деветима от Марица изстрадаха инфарктен успех срещу Добруджа

Марица (Пловдив) извоюва ценни три точки от домакинството си срещу Добруджа (Добрич). Пловдивчани победиха своя съперник с 1:0 в среща от 12-ия кръг на Втора лига. Димитър Аврамов (90) беше точен за домакините, които бяха останали с деветима души на терена след червени картони на Ифеани Дейвид и Саломон Джеймс. Стилян Николов от състава на Добруджа също получи червен картон. Маричани започнаха силно сезона, но в последните четири кръга инкасираха четири загуби. Тежката серия свлече "жълто-сините" до 13-ата позиция във временното класиране. Отборът от Добрич не крие амбициите си за атака на челните места и промоция в Първа лига.

В последния кръг Добруджа победи с 2:0 варненския Спартак и се доближи до водачите в класирането.

Двубоят започна с атаки и към двете врати, но всеки един опит за центриране завършваше с намеса на вратарите. В 20-ата минута Марица организира добра атака по левия фланг, която завърши с центриране на Саломон Джеймс от левия фланг. Веселин Марчев засече топката, но в последния момент Димитър Пиргов блокира удара.

В 31-вата минута Преслав Йорданов получи топката на пеналтерията и пробва мигновен удар, който попадна право в обсега на стража Петър Начев. Вратарят на Марица внимаваше и спаси. В 39-ата минута Добруджа се размина с възможността да поведе в резултата. Преслав Йорданов изпревари Мартин Газиев и с едно докосване отклони топката към вратата на Начев. Кълбото се отби в страничната греда, след което защитата на домакините изчисти в предни позиции.

В 45-ата минута Газиев обърка подаване в опит да изнесе топката. Стефан Статев пое и шутира от далечна дистанция, но високо над вратата.

В 56-ата минута Преслав Йорданов атакува центриране от корнер на първа греда, но не успя да отклони топката към вратата. Четири минути по-късно пробив на Георги Трифонов по десния фланг завърши с подаваме към Олджай Алиев. Нападателят отклони с едно докосване към Милен Танчев, но халфът шутира високо над вратата.

В ответната атака слаб удар на Милен Гамаков по земя не затрудни Петър Начев. В 67-ата минута Ифеани Дейвид остави Марица с човек по-малко след необмислено влизане в краката на съперник. Той получи втори жълт и респективно червен картон.

В 70-ата минута Петър Начев отрази коварен удар на Славчо Шоколаров от далечна дистанция. Веднага след тази ситуация численото равенство на терена беше възстановено. Стилян Николов получи директен червен картон за обида срещу главния съдия. Преди това бранителят получи жълт картон, тъй като потърси сметка от съдията за негово решение.

Пред Добруджа се откри златна възможност в 72-рата минута. Мирослав Пушкаров подцени топка, което позволи на Емануил Манев да обстрелва вратата на Марица. Начев отново бе на мястото си парира удара. В 80-ата минута Марица остана с деветима души на терена. Саломон Джеймс получи втори жълт картон. Малко преди това бранителят видя жълтия цвят за игра с ръка пред наказателното поле. При втората ситуация защитникът посегна в опит да отнеме топката, но вместо това настъпа противник.

В последната минута на редовното време и с деветима души на терена Марица стигна до инфарктен гол. Димитър Аврамов отне топката от Славчо Шоколаров в центъра. Последва бързо подаване към Веселин Марчев, който тръгна сам срещу последния защитник в отбраната на Добруджа. Аврамов показа страхотна скорост, включвайки се в атака. Марчев видя своя съотборник и му подаде в коридор, а Димитър Аврамов отбеляза, останал сам срещу Георги Аргилашки.

МАРИЦА - ДОБРУДЖА 1:0
1:0 Димитър Аврамов (90)

Стартови състави:

МАРИЦА: 33. Петър Начев, 19. Мартин Газиев, 29. Атанас Ташолов, 23. Саломон Дцеймс, 5. Димитър Аврамов, 24. Ифеани Дейвид, 77. Стефан Попов, 10. Веселин Марчев, 17. Валери Домовчийски, 9. Георги Трифонов, 21. Станислав Маламов;

ДОБРУДЖА: 1. Георги Аргилашки, 14. Стилян Николов, 3. Димитър Пиргов, 4. Борис Иванов, 87. Стефан Трайков, 31. Андриан Димитров, 7. Стефан Статев, 8. Милен Гамаков, 9. Преслав Йорданов, 10. Славчо Шоколаров, 12. Емануил Манев;

Снимки: Startphoto