Последните два тима в Ла Лига поднесоха страхотно шоу с шест гола, пропусната дузпа и много драма

Алмерия и Гранада поднесоха истинско шоу за неутралните фенове и завършиха 3:3 в дербито на Андалусия. Възпитаниците на Алберто Руис взеха сериозната преднина от три попадения благодарение на първия хеттрик в кариерата на Луис Суарес (41’, 44’, 45’), който освен това успя да го отбележи в рамките само на четири минути. Гостите обаче изобщо нямаха намерение да се отказват и през второто полувреме успяха да достигнат до три гола чрез Браян Сарагоса (66’), Рикард Санчес (70’) Мюрто Узуни (86’), а Антонио Пуертас пропусна дузпа в 57-ата минута.

Алмерия излезе напред в резултата няколко минути преди края на първата част, когато пресата на домакините доведе до отнемане на топката в средата на терена, след което Ларджи Рамазани плъзна топката напред, Луис Суарес се измъкна между двамата централни бранители и с десния крак се разписа за 1:0. Нещата за Гранада се влошиха още повече две минути по-късно, когато Лукас Бойе получи отлично от тъч, влезе напълно необезпокояван в наказателното поле и пусна успоредно на голлинията, а отново Суарес отблизо покачи на 2:0.

Нападателят, който имаше само едно попадение до момента от началото на сезона, нанесе нов съкрушителен удар на гостите още минута или две след това, когато за пореден път бе изведен добре в предни позиции с дълго подаване, преодоля излезлият да го посрещне страж Андре Ферейра и сравнително спокойно прати топката за трети път в мрежата.

Гостите от Гранада можеха да се върнат в двубоя десет минути след началото на втората част, когато стигнаха до дузпа след нарушение на Идрису Баба Мохамед събори съперник на границата на наказателното поле. Зад топката застана Антонио Пуертас и стреля силно, но вратарят на домакините Луис Максимиано успя да спаси. Само десет минути по-късно футболистите на Пако Лопес получиха нова дузпа, този път тя бе за нарушение на Арнау Пигмал срещу Браян Сарагоса. Левият флангови футболист обаче бе безапелационен и намери мрежата за 3:1.

Гостите повториха до голяма степен упражнението на своя противник от края на първата част и само пет минути по-късно вкараха втори гол. Този път Рикард Санчес много прецизно изпрати топката в далечния ъгъл, след като бе отлично изведен в добра позиция от грешника Пуертас. Малко след това Луис Суарес бе изведен в добра позиция, но на два пъти не успя да уцели топката, след което се строполи на земята и бе принудително заменен.

Сензационното равенство стана факт пет минути преди края на редовното време, когато дълго подаване от полето на Гранада намери напълно непокрития Мюрто Узуни, той напредна с топка в крака и завърши наказателната акция на своя тим, преодолявайки за трети път Луис Максимиано. Дълбоко в добавеното време двата тима си размениха и по една греда, но в крайна сметка не успяха да достигнат до победата.

Двата тима, които са на дъното на на класирането в Ла Лига, разделиха по една точка. Гранада е на предпоследното място в подреждането с 5 пункта, а Алмерия е с две по-малко на последното 20-о място.