Борусия (Мьонхенгладбах) спечели за пръв път през сезона срещу Бохум

Борусия (Мьонхенгладбах) постигна победа с 3:1 в гостуването си на Бохум в мач от шестия кръг на Бундеслигата. Флориан Нойхаус (27’) откри резултата, а Ласан Плеа (37’, 45’) направи преднината на гостите класическа още до края на първото полувреме. Домакините успяха да върнат едно попадение чрез Антони Лосила (68’), но в крайна сметка силите им не стигнха за повече.

Играчите на Херардо Сеоане започнаха много уверено и само в първите десетина минути пропуснаха две отлични възможности. Във втората минута Франк Онора нацели дясната греда след хубав изстрел, а малко след това Аласан Плеа засече центриране, но не уцели. Онтово Онора нямаше късмет с хубав изстрел в 22-ата минута, но пет минути по-късно логичното се случи и Нойхаус реализира след комбинация с Плеа.

В 37-ата минута дойде времето на самия Плеа, който вкара за 2:0 с глава след центриране на Максимилиан Вьобер, а в добавеното време на първата част добави и второ попадение на сметката си след изстрел от границата на пеналта. “Кончетата” можеха да имат още по-солидна преднина след почивката, но на два пъти Мануел Риман се намеси много добре след изстрели на Теосон-Джордан Сибачу и Лука Нец.

Антони Лосила се възползва от оставеното сериозно пространство пред себе си и реализира почетното попадение за Бохум в 68-ата минута. Едва в добавеното време те имаха претенции за дузпа след игра с ръка на Тони Янчке, но те бяха не бяха уважени от Феликс Брих. Лосила вкара и втори гол в 95-ата минута, но той бе отменен след намеса на ВАР.

За Борусия (Мьонхенгладбах) това бе едва първа победа след трудното начало на сезона. Бохум пък все още няма успех от началото на кампанията и в момента разполага с едва три точки след три равенства.

Снимки: Gettyimages