Кристиано Роналдо донесе поредната победа на Ал-Насър с 30-ия си гол в Саудитска Арабия

Гол на Кристиано Роналдо от дузпа в 87-ата минута донесе осма поредна победа на Ал-Насър във всички турнири и изведе отбора до третото място във временното класиране на СПЛ след успех с 2:1 като гост на Ал-Таи. Преди това португалецът асистира на Андерсон Талиска в 32-рата минута за попадението, с което гостите поведоха в резултата. Кристиано с едно докосване изведе бразилеца, който стреля в далечния ъгъл.

Бившият играч на Лудогорец Върджил Мисиджан изравни резултата в 79-ата минута, след като бе изведен зад високо позиционираната защита на Ал-Насър, напредна отдясно и стреля до близката греда. Капитанът на домакините Брага игра с ръка след удар с глава на Талиска в последните минути. Това доведе до дузпата, реализирана безкомпромисно от Роналдо.

38-годишният португалец има 10 гола и пет асистенции в седем изиграни мача от началото на сезона. Попадението му днес е под №30, откакто се присъедини към Ал-Насър. CR7 направи това в 34 изиграни срещи.