Литекс и Янтра не намериха път към гола

Отборите на Литекс и Янтра (Габрово) завършиха при резултат 0:0 в двубой от 11-ия кръг на Втора професионална лига. Двата състава имаха положения, за да спечелят мача, но не успяха и поделиха точките в сблъсъка.

Първата интересна ситуация се откри пред вратата на гостите. В 5-ата минута Петър Вуцов отправи далечен удар, но опитът му не завърши с успех. Малко по-късно Тони Иванов получи възможност да стреля от близка дистанция, но стражът на домакините Алекс Божев успя да избие кълбото.

В 17-ата минута Петър Казаков също пробва късмета си, но отново в ръцете на вратаря. В 36-ата минута Петър Вуцов стреля от далечна дистанция, топката се отби в бранител на Литекс, след което попадна в гредата.

В 61-ата минута Илиян Капитанов направи невероятен пропуск. Капитанът на домакините бе изведен на перфектна позиция с майсторско подаване, но атакуващият футболист от няколко метра не успя да прати топката в мрежата на Янтра.

В 87-ата минута най-опитният футболист на терена Даниел Младенов пропусна да донесе трите точки за своя отбор. След центриране от левия фланг Тони Иванов свали с глава към 36-годишния нападател, който стреля от воле, но кълбото премина на сантиметри от целта. Това бе и последната интересна ситуация в сблъсъка.

По този начин Литекс се изкачи до 12-о място с актив от 13 точки. Янтра пък заема 6-а позиция със 17 пункта.

ЛИТЕКС - ЯНТРА 0:0

Стартови състави:

Литекс: 1. Алекс Божев, 33. Галин Ташев, 5. Махаил Минков, 3. Александър Ангелов, 4. Георги Стайков, 6. Йоан Лозанов, 16. Иван Иванов, 8. Евгени Игнатов, 21. Илиян Капитанов, 11. Сулиман Абдулганию

Янтра: 1. Християн Василев, 17. Петър Вуцов, 6. Петър Казаков, 5. Цветелин Радев, 71. Тони Иванов, 89. Мартин Ангелов, 19. Ивайло Михайлов, 99. Даниел Гаджев, 18. Валентин Цветанов, 11. Даниел Младенов, 21. Божидар Томовски