Гранада спря серията от загуби

Гранада спря серия от три поредни загуби, но трябва да съжалява, че не взе трите точки в домакинството си на Бетис, след като доминираше през първото полувреме. Срещата завърши 1:1, но тимът на Пако Лопес остана в зоната на изпадащите. Дебютантът Асане Диао откри резултата в полза на гостите в 51-ата минута, а Лукас Бойе изравни в 67-ата минута. Това е трето попадение за аржентинския нападател от началото на сезона.

Гранада имаше предимство през първата част, въпреки че съперникът им играеше повече с топката. В 19-ата минута дълго подаване намери Бойе малко пред централната линия. Той напредна отдясно, стигна в близост до вратата и стреля, а топката се удари в дясната греда на Клаудио Браво. Секунди по-късно Узуни получи шанс да стреля с глава от добра позиция, но отправи слаб удар и не затрудни вратаря. При следващата атака на домакините Браво се намеси след добър удар на Оскар Мелендо.

Бетис поведе в 51-ата минута след страхотен удар на Асане Диао. 18-годишният испанец ознаменува дебюта си с гол. До попадението се стигна след грешка на Раул Торенте, който сбърка при подаване пред наказателното си поле. Андалусийци стигнаха и до второ попадение след час игра, но то бе отменено поради засада. В 67-ата минута Бойе засече отлично центриране на резервата Брайън Сарагоса и изравни резултата.

Снимки: Imago