Груба грешка помогна на Арсенал да сломи Брентфорд за "Карабао Къп"

Арсенал успя да сломи съпротивата на Брентфорд и да го елиминира в сблъсъка между двата тима от 3-тия кръг на "Карабао Къп". "Артилеристите" спечелиха с минималното 1:0 в гостуването си на "Джитех Къмюнити Стейдиъм", а голът отбеляза Рийс Нелсън в 8-ата минута след груба грешка в отбраната на домакините. "Пчеличките" натиснаха през втората част и бяха близо до изравняването, но техен гол не бе признат заради засада, а веднъж и гредата спря удар на Йоан Уиса. Така Арсенал продължава напред в турнира, а Брентфорд се сбогува с надпреварата.

Мениджърът на домакините Томас Франк бе избрал да започне мача с Брайън Мбемо и Йоан Уиса в предни позиции. В средата на терена си партнираха Виталий Янелт, Кристиан Ньоргор и Франк Ониека.

Микел Артета пък заложи на доста променен състав. Еди Нкетия бе на върха на атаката, като той имаше подкрепата на Рийс Нелсън и Чарлз Сагое. В средата на терена действаха Емил Смит Роу, Кай Хавертц и Жоржиньо.

Арсенал откри резултата още в 8-ата минута с първата си по-добра възможност. Занка Йоргенсен върна неразчетено назад и буквално подари топката на Чарлз Сагое, той подаде към непокрития Рийс Нелсън, който стреля във вратата за 0:1.

"Артилеристите" бяха напът да върнат жеста на съперника си в 20-ата минута. Бен Уайт изчисти много лошо една топка в наказателното поле и я прати в краката на Янелт, който веднага стреля към вратата, но самоотвержената намеса на Такехиро Томиясу попречи да се стигне до по-сериозна опасност.

В 31-вата минута последва нов страхотен шанс за Арсенал. Емил Смит Роу получи пас в наказателното поле, освободи си пространство и стреля, но блестящата намеса на вратаря Марк Флекен попречи да се стигне до втори гол за гостите.

Две минути по-късно и Кай Хавертц бе изведен на чудесна позиция в пеналта, но вместо да стреля от движение, той реши да обработва топката и в крайна сметка ударът му бе блокиран от защитник.

Брентфорд стигна до първата си добра възможност в 34-тата минута, когато Ньоргор подаде към Уиса, който стреля опасно, но покрай вратата.

Втората част започна с шанс за Арсенал и изстрел от дистанция на Еди Нкетия в 51-вата минута, преминал над напречната греда.

"Пчеличките" определено вдигнаха темпото от началото на второто полувреме и направиха няколко интересни атаки, макар и без да се стигне до реална голова опасност пред Аарън Рамсдейл.

В 66-ата минута "артилеристите" имаха и късмет, след като Уиса се освободи в наказателното поле и стреля по земя, като топката се отби от гредата, а изглежда имаше намеса и на Рамсдейл.

Арсенал обаче започна да действа опасно на контраатака и при една такава в 70-ата минута Кай Хавертц подаде по земя към нахлуващия от задна позиция Рийс Нелсън, който стреля от движение и топката мина на сантиметри от гредата.

Веднага след това последва шанс и за Брентфорд, който се възползва от грешка на Зинченко, Янелт стреля силно, но над вратата.

В 75-ата минута "топчиите" притесниха Флеккен. Нкетия бе изведен на скорост в пеналта и стреля от трудна позиция, но вратарят на домакините бе застанал на правилното място и спаси.

В 77-ата минута отново събитията се пренесоха пред другата врата. Ониека стреля от далечна дистанция и Рамсдейл трябваше да прави важно спасяване.

Минута по-късно домакините успяха да отбележат и гол, който обаче не бе зачетен заради засада.

Брентфорд продължаваше да натиска и в 84-тата минута страхотен шанс пропиля Кийн Люис-Потър, който бе изпуснат в наказателното поле и стреля по земя, но страхотна намеса на Кивиор пред голлинията попречи да се стигне до гол.

Веднага след това шанс се откри и пред Уиса, чийто удар обаче бе доста по-разочароващ и мина над вратата.

Арсенал пък отговори с опасен удар на Мохамед Елнени от границата на пеналта, който обаче също бе встрани от целта.

В крайна сметка финалният щурм на Брентфорд не доведе до гол и Арсенал ликува с победата, като ще играе в следващия кръг и вече чака да научи името на следващия си съперник.

Снимки: Gettyimages