Вратар издъни Лудогорец, направи ли Локо (Пловдив) заявка за нещо голямо?

Отборите на Лудогорец и Локомотив (Пловдив) завършиха наравно 1:1 в мач от 11-ия кръг на efbet Лига. В началото на мача Бърнард Текпетей откри, а Петър Андреев изравни пет минути преди края след груба грешка на вратаря на домакините Симон Слуга.

Лудогорец имаше териториално предимство през по-голямата част от срещата, но лидерът в класирането в лицето на гостите издебна своя момент да открадне точката в Разград. Локомотив показа, че си е взел поуки от предишни мачове с този съперник и взе точка, която затвърждава добрата форма на "смърфовете" от началото на сезона. Домакините пък за пореден път показаха слабост, че не успяха да реализират положенията, които създават.

С поделените точки Локомотив остава на първо място в класирането с актив от 29 точки - на две от втория Черно море и на цели 12 от Лудогорец, който е на пета позиция. “Орлите” обаче са с два мача по-малко, но въпреки това разградчани започват да губят контрол над шампионата в тези начални кръгове на efbet Лига.

Домакините започнаха по-активно и логично в деветата минута откриха резултата. Якуб Пьотровски изведе Бърнард Текпетей зад защитата, а крилото майсторски си спря топката от въздуха и без да се бави я прати покрай Динко Хоркаш.

В 21-ата минута гостите можеха да изравнят след грешка на вратаря Симон Слуга. Стражът бе притиснат подари топката на Евандро, който обаче стреля неточно от малък ъгъл и от дистанция.

16 Лудогорец 1:1 Локомотив (Пловдив)

Десет минути по-късно Лудогорец можеше да удвои преднината си, но Руан взе решение да стреля от малък ъгъл вместо да потърси Кайо Видал или Клод Гонсалвеш, които бяха на по-добра позиция.

В 53-ата минута Лудогорец удари греда, след като Руан успя да се измъкне от защитник на гостите и прокара топката покрай Хоркаш, но стълбът спаси Локомотив.

В началото на втората част Лудогорец имаше претенции за дузпа, след като Иван Йорданов влезе в сблъсък с Ангел Лясков, но след преглед от ВАР съдията Никола Попов не посочи бялата точка.

В 85-ата минута Локомотив изравни буквално от нищото. Топката бе върната към стража Слуга, който пък се забави твърде много и позволи на резервата Петър Андреев да го притисне и да чукне топката във вратата за 1:1.

До края на мача в даденото от съдията над осем минути продължение Лудогорец опита да наложи натиск и да стигне до успеха, но Локомотив се бранеше добре и запази точката.

ЛУДОГОРЕЦ 1:1 ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ)
1:0 Текпетей (9)
1:1 Андреев (85)

ЛУДОГОРЕЦ: 12. Слуга, 16. Фон Витри, 24. Вердон, 26. Сундберг, 17. Гомес, 6. Пьотровски, 82. Йорданов, 8. Гонсалвеш, 77. Видал, 37. Текпетей, 99. Руан

ЛОКО (ПЛОВДИВ): 23. Хоркаш, 44. Лясков, 12. Али, 91. Сегура, 2. Кадем, 6. Иванов, 21. Евандро, 10. Джовани, 7. Дион, 17. Конте, 9. Минчев

Снимки: Борислав Трошев