Ювентус отново не впечатли, но взе своето срещу Лече

Ювентус се върна на победния път, след като успя да надделее с 1:0 в домакинството си на Лече от междинния 6-и кръг в Серия "А". "Старата госпожа" отново не показа някакъв особено впечатляващ футбол, но успя да вземе трите точки и да се отърси от загубата с 2:4 от Сасуоло през уикенда. Единственият гол в мача падна в 57-ата минута, а негов автор бе Аркадиуш Милик. Така торинци нанесоха първа загуба на своя съперник от началото на сезона, като по този начин го изпревариха в класирането.

Масимилиано Алегри бе направил някои промени в сравнение с предния мач. В атака вместо Душан Влахович започна Аркадиуш Милик, който си партнираше с Федерико Киеза. Промени имаше и на крилата. Уестън Маккени отново действа отдясно, но отляво шанс получи Андреа Камбиазо вместо Филип Костич. В средата на терена си партнираха Адриен Рабио, Мануел Локатели и Николо Фаджоли, който зае мястото на Фабио Мирети. Отсъстваше и големият грешник в отбрана Федерико Гати, а там бе Даниеле Ругани.

Роберто Д'Аверса пък бе предпочел да заложи на Габриел Стрефеца, Никола Кръстович и Понтус Алмквист в предни позиции, докато в халфовата линия действаха Алексис Блин, Илбер Рамадани и Реми Удин

Още в 1-вата минута се стигна и до първата опасност пред една от двете врати. Адриен Рабио стреля в очертанията на вратата, но твърде слабо и в обсега на вратаря.

В 7-ата минута Федерико Киеза опита нещо средно между диагонален удар и центриране, но не се получи нито едно от двете и топката не застраши вратата.

В 13-тата минута отново Киеза си освободи пространство и отправи силен изстрел по земя, който профуча опасно близо до вратата, но в аут.

И следващата възможност бе на сметката на домакиинте. В 21-вата минута Рабио стреля с глава след хвърляне от тъч, но отново в ръцете на вратаря.

Минута по-късно и Аркадиуш Милик отправи точен изстрел, който обаче отново не затрудни особено Владимиро Фалконе, който уверено улови.

В 26-ата минута стражът на гостите бе напът да сгреши фатално. Той не се намеси добре при едно остро центриране на Маккени и изби топката в тялото на свой съотборник, като имаше късмет, че след рикошета кълбото не се озова в опразнената врата, а мина покрай нея.

Веднага след това Юве създаде най-добрата си възможност до момента. Киеза бе изведен в коридор и останал очи в очи с вратаря стреля на сантиметри до гредата.

Втората част започна с положение пред вратата на Войчех Шчесни. При центриране от фаул Федерико Баскирото стреля с глава, но доста неточно.

В 57-ата минута Ювентус успя да открие резултата. След продължително разиграване в наказателното поле на домакините Уестън Маккени центрира за Адриен Рабио, който свали с глава към Аркадиуш Милик, а той отблизо засече топката във вратата. ВАР показа, че няма засада в ситуацията и попадението бе зачетено. Гостите претендираха и за игра с ръка на Даниеле Ругани, каквато имаше, но доста по-рано в хода на атаката, така че реферите прецениха, че няма как да отменят гола за подобно нещо.

В 64-тата минута Адриен Рабио напредна отляво и реши да стреля по земя, но диагоналният му изстрел не се получи и топката мина встрани от вратата.

Последва дълъг период, в който Юве отстъпи инициативата, но Лече така и не можеше да сътвори нищо пред вратата на Войчех Шчесни.

В добавеното време гостите останаха в намален състав след спорен червен картон за Мохамед Каба. Той се строполи в наказателното поле след сблъсък с Федерико Киеза. Съдията обаче прецени, че това е симулация и му показа втори жълт и червен картон.

В крайна сметка Юве си свърши работата и записа нови три точки в актива си, като вече има 13 и излезе временно на 2-рото място в класирането преди изиграването на останалите мачове от кръга. Лече пък падна до 4-тата позиция с 11 точки.