Вратарят на Етър впечатли на "Герена"

Вратарят на Етър Мартин Величков направи много силен мач за тима си срещу Левски в изминалия кръг на efbet Лига. Макар и в крайна сметка усилията му да не се увенчаха с успех и “болярите” загубиха с 0:1 на “Герена”, играта на 24-годишния страж не остана незабелязана.

18-годишен спаси Левски срещу последния

Статистиката на специализираната платформа Wyscout показва, че Величков е направил общо 10 спасявания на удари към вратата му. Пет от тях са наложили намеса с рефлекс, което говори, че са били повече от реална опасност за вратата му. Най-сложните ситуации за спасяване дойдоха след удар на Асми Фадига в 40-ата минута и шут от фаул на Джевад Ел Джемили в началото на второто полувреме.

Освен спасяванията си Мартин показа и сигурност при намесите си при центрирания и на пет пъти излезе успешно от рамката на вратата си, за да пресича дълго подаване в наказателното поле.

27 Левски 1:0 Етър

При победното попадение за “сините” на Асен Митков пък Величков нямаше какво да направи и няма вина за попадението. Така че може да се каже, че стражът на търновци може да се гордее с представянето си на стадион “Георги Аспасрухов” и дава заявка за положително развитие в кариерата си.