Югозападна Трета лига: Костинброд - Миньор (Перник) 0:1

Нов рецитал на Леверкузен и Бонифейс

Леверкузен записа поредния си изключително силен мач от началото на сезона, след като победи с 4:1 новака Хайденхайм в 5-тия кръг от Бундеслигата. Ново феноменално представяне направи нигерийският нападател на “аспирините” Виктор Бонифейс, който реализира две попадения (9’, 74’-дузпа), а още два гола добавиха Йонас Хофман (63’) и Амин Адли (82’). За гостите се разписа Ерен Динкчи в 58-ата минута.

Мачът започна добре за тима на Чаби Алонсо. В 9-ата минута Виктор Бонифейс получи добър пас от Есекиел Паласиос, обърна се майсторски, измъкна се от защитата на гостите и откри резултата. До края на полувремето превъзходството на Леверкузен продължи, но удобни ситуации пропуснаха Джереми Фримпонг, Йонас Хофман и Бонифейс, които пропуснаха да увеличат преднинаната на тима си.

Така гостите успяха да изравнят в 58-ата минута, когато Ерен Динкчи, който отбеляза два гола и в предни кръг, получи добра топка от Ян-Никлас Бесте и с премерен удар направи безпомощен Лукас Храдецки за 1:1. Радостта на Хайденхайм обаче трая само пет минути, като в 63-ата минута Есекиел Паласиос отново се отличи с асистенция, като изведе Йонас Хофман очи в очи с Кевин Мюлер и футболистът на Леверкузен отново върна аванса на домакините. Гостите пък имаха добър шанс да изравнят в 73-тата минута, когато Тим Клайндийнст опита да прехвърли Храдецки, но финландският вратар успя да избие.

Интригата в двубоя приключи минута по-късно, когато Алехандро Грималдо бе препънат в наказателното поле на Хайденхайм и след ВАР реферът отсъди дузпа. Зад топката застана Виктор Бонифейс, който не сгреши и отбеляза 6-тия си гол в Бундеслигата от началото на сезона. Крайното 4:1 оформи Амин Адли, който получи добро подаване от Грималдо и с чудесен прехвърлящ удар затвърди победата на “аспирините”.

Така Леверкузен продължи гонитбата с Байерн, като изостава след баварците само по голова разлика и има 13 точки от 15 възможни. Хайденхайм пък е на 13-о място с 4 спечелени точки дотук.

Снимки: Imago