Балкан загуби последната си проверка преди Суперкупата

Шампионът на България Балкан загуби втората контрола с румънския Крайова. Ботевградчани отстъпиха пред своите домакини със 71-75 (7:15, 13:21, 23:18, 28:21). Това бе и последната проверка на "зелените" преди старта на официалните мачове, и по-конкретно - преди Суперкупата на България срещу Левски следващата събота.

Балкан спечели първата контрола с Крайова

Балкан не игра добре през първото полувреме, след което имаше пасив от 16 точки - 20:36. След почивката отборът се представи значително по-силно и стопи изоставането си до 4 точки, но така и не успя да завърши обрата си.

Карл-Йохан Липс бе най-резултатен за Балкан с 18 точки. Илиян Пищиков отбеляза 16 точки, 12 вкара Димитър Димитров, с 8 е Мартин Сотиров.

За Крайова с дабъл-дабъл се отличи бившият център на Балкан - Милан Милованович, който записа 17 точки и 11 овладени топки. Също със 17 точки е американецът Джейлън Грийн.