Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Аугсбург се измъкна от трудна ситуация и тресна затъващия Майнц

Аугсбург надделя с 2:1 в домакинството си на Майнц в мач от петия кръг на Бундеслигата. Домакините осъществиха пълен обрат благодарение на попаденията на Ермедин Демирович (15’, 45’), след като Людовик Ажорк (6’) бе открил резултата в полза на гостите.

Срещата можеше да се развие и по съвсем различен начин с оглед началото на двубоя. Възпитаниците на Бо Свенсон успяха да излязат напред още в самото начало на срещата, когато Ажорк успя да засече едно центриране в пеналта и да реализира за 0:1. Само пет минути по-късно Щефан Бел успя да се възползва от рикошет и отблизо прати топката за втори път в мрежата на Фин Дамен. Съдията Марко Фриц обаче получи сигнал от ВАР, че е имало засада и отмени попадението.

Домакините бързо се окопитиха и още в 15-ата минута успяха да изравнят чрез Демирович. Именно той успя с глава да осъществи пълен обрат в полза на Аугсбург в последната минута на първата част.

Точно след изминаването на час игра Арне Енгелс направи грубо нарушение, което първоначално не бе санкционирано, но след нова намеса на ВАР Енгелс бе отстранен с директен червен картон. Така домакините останаха с човек по-малко, но успяха да затворят двубоя и да не допуснат ново попадение в оставащия половин час на срещата.

По този начин Аугсбург успя да се измъкне от негативната серия и спечели за пръв път от началото на сезона в Бундеслигата, като по този начин събраха пет точки и се изкачиха до 11-ото място. За Майнц това пък бе трето поредно поражение и общо четвърто от пет мача, като по този начин те продължават да са на дъното в класирането с едва една точка.

Снимки: Gettyimages