Четата на Томаш лети високо и пише история, Локомотив победи Славия за нов рекорд

Локомотив (Пловдив) пише история! Тимът победи Славия с 2:0 и постигна девети пореден успех от началото на сезона. Освен че увеличи преднината си на върха пред втория Черно море с четири точки, тимът също така изравни рекорд от най-славните си моменти от началото на века, когато спечели своята първа и засега единствена шампионска титла. “Смърфовете” за последно направиха това през 2003 г., като спечелиха първите три срещи в последните кръгове на сезон 2002/2003. В тях бяха победени актуалният шампион Левски и кръвният враг Ботев (Пловдив) с 2:1 и Литекс с 4:2. След това клубът, който по онова време беше собственост на митичния Георги Илиев започна сезон 2003/2004 с шест поредни победи, като на “Лаута” бе сразен отново градският съперник Ботев (Пловдив). След това отборът от града “под тепетата” стигна до титлата в тогавашната “А” група.

Локомотив (Пловдив) обаче никога не е имал девет последователни победи в рамките на един сезон и ето, че това вече се случи. В герой за пловдивчани се превърна златната резерва Алфа Конте, който се разписа на два пъти в 69-ата и 73-ата минута. За новия наставник на Славия Иван Колев това беше горчив дебют. Както е известно, той замени Хосе Мари Бакеро начело на "белите".

Локомотив първия погледна към противниковата врата. В 12-ата минута Евандро пробва шут от воле, който прелетя високо над горната греда. Секунди по-късно Джовани разсече защитата на Славия с подаване към Георги Минчев. Малко не достигна на нападателя да изпревари вратаря Светослав Вуцов, който излезе напред и улови топката.

В 16-ата минута Джовани повтори упражнението, като този път се стигна до удар на Георги Минчев. Светльо Вуцов се намеси безупречно, а впоследствие се оказа, че нападателят е бил в положение на засада. След серия неуспешни атаки и за двата тима, в 42-рата минута Джовани изведе Георги Минчев зад защитата на Славия. Нападателят беше встрани от вратата и Светослав Вуцов затвори добре ъгъла. Стражът парира шута, с гърдите си, след което трябваше да получи медицинска помощ.

Второто полувреме започна с шут на Бабакар Дион от въздуха, който нямаше нито нужната сила, нито нужната точност. Видимо Славия вдигна оборотите и изнесе играта в по-предни позиции. В 58-ата минута Денислав Александров не успя да преодолее Динко Хоркаш от близка дистанция, но и беше в засада, така че попадението му нямаше да бъде зачетено. Минута по-късно удар на Галин Иванов от далечна дистанция попадна в ръцете на вратаря на Локомотив.

В 61-вата минута Ерол Дост завъртя топката към далечния ъгъл, но нямаше нужния късмет и топката профуча покрай гредата. В 64-ата минута Джовани копна чудесно топката над защитата на гостите. Георги Минчев протегна крак, но не успя да нанесе по-добър удар по нея и просто я отклони към Светослав Вуцов. В 66-ата минута Галин Иванов игра с глава след центриране на корнер. Динко Хоркаш увисна, но беше подсигурен от Хорхе Сегура, който изчисти топката от голлинията.

На отсрещната врата пък Георги Минчев не успя да натисне топката при удар с глава. Нападателят засече центриране на Джовани от корнер, но до гол или поне вратарска намеса не се стигна. Смените, които Александър Томаш направи по състава на Локомотив, имаха своето влияние и се стигна до гол. В 69-ата минута резервата Анте Конте се пребори с Йеленкович за топка извън наказателното поле, влезе в него и матира Светослав Вуцов с добре премерен удар по земята в обратния ъгъл.

Четири минути по-късно Локомотив удови преднината си, а в прегръдките на своите съотборници отново попадна Алфа Конте. Това попадение беше еднотипно с първия гол на крилото. И този път той се пребори отлично, отне топката, влезе в наказателното поле покрай Йеленкович и изпревари лягащия на плонж вратар на Славия. Конте копна топката над Вуцов и разтърси стадиона в парк "Лаута".

До края на срещата до нов гол не се стигна, а след последния съдийски сигнал феновете на Локомотив поздравиха наставника Александър Томаш.

ЛОКОМОТИВ - СЛАВИЯ 1:0
1:0 Алфа Конте (69)
2:0 Алфа Конте (73)

Стартови състави:

ЛОКОМОТИВ: 23. Динко Хоркаш, 44 Ангел Лясков, 91 Хорхе Сегура, 12 Ефе Али, 2 Оливер Камдем, 6 Христо Иванов. 21 Евандро, 10 Джовани Бариани, 7 Бабакар Дион, 14 Димитър Илиев, 9 Георги Минчев

Треньор: Александър Томаш

СЛАВИЯ: 21 Светослав Вуцов, 3 Ертан Томбак, 6 Мартин Георгиев, 5 Велко Йеленкович, 37 Венцислав Керчев, 27 Емил Мартинов, 17 Ерол Дост, 73 Иван Минчев, 11 Кристиан Добрев, 88 Тони Тасев, 33 Галин Иванов

Треньор: Иван Колев

Снимки: Startphoto