Исторически мач за Хари Кейн в Бундеслигата

Новият нападател на Байерн (Мюнхен) Хари Кейн записа първия си хеттрик в германския футбол, след като се развихри при домакинския успех със 7:0 над Бохум в среща от 5-ия кръг на Бундеслигата. Освен трите си гола, английският щурмовак асистира за други два и беше в основата на още един. Така той вече има 7 попадения в първите си пет мача за първенство, което е рекорд за състезател на мюнхенския колос.

Отделно с екипа на Байерн Кейн има едно попадение от една среща и в Шампионската лига.

Куриозното е, че за трети пореден сезон Байерн унижава Бохум със 7:0. Този успех върна баварците на върха в класирането.

Първо Ерик Максим Чупо-Мотинг беше точен в 4-тата минута, в 12-тата Хари Кейн удвои, в 29-ата се разписа и Матайс де Лихт, а Льорой Сане докара нещата до 4:0 в 39-ата. Кейн беше точен още веднъж - в 54-тата за 5:0, а младият Матис Тел вкара и днес - в 81-вата. Кейн оформи хеттрика си в 88-ата.

За първи път през кампанията Матайс де Лихт беше титуляр за мюнхенци. Той даже се отчете с гол, но на почивката беше заменен заради травма.

Байерн можеше да поведе в резултата още в първата минута, когато Чупо-Мотинг засече центриране отляво, но топката срещна лицето на вратаря Риман

При следващата опасност обаче Чупо-Мотинг все пак вкара за 1:0. Това се случи в 4-тата минута, когато Хари Кейн изведе Алфонсо Дейвис по лявото крило, а той намери камерунеца сам на празна врата.

След още само осем минути Байерн удвои преднината си чрез поредното попадение на Кейн. Този път той беше точен с десния крак, след като преди това топката стигна до него след щастлив рикошет.

Отборът на Бохум създаде напрежение пред вратата на Байерн чак в 23-тата, когато при плонжа си да спаси Свен Улрайх се удари в гредата и се нуждаеше от медицинска помощ.

Кингсли Коман остана на сантиметри от трети гол за Байерн в 28-ата минута, когато изстрелът му не попадна в целта. Оказа се, че топката е била леко отклонена от тялото на футболист на Бохум, заради което беше отсъден корнер.

От последвалото центриране Де Лихт с лекота се извиси и заби с глава за 3:0.

Само минута след това Хари Кейн беше изведен сам срещу вратаря, но не успя да вкара. В 35-ата същото се случи и с Чупо-Мотинг.

Логиката обаче означаваше този четвърти гол да падне скоро и това се случи в 39-ата минута след отлично подаване на Кейн и точен удар на Сане

Германският първенец продължи с головете и след паузата, след като в 54-тата Хари Кейн реализира от бялата точка - 5:0.

Изходът от мача беше ясен отдавна, което позволи на Тухел да вкара в игра 20-годишния Франс Кретциг, за когото това беше дебют в Бундеслигата. В 69-ата минута, малко след появата си на терена, младокът за малко да вкара гол, но вратарят спаси удара му под гредата.

Друг талантлив младок обаче не пропусна да се разпише - Матис Тел, който в 81-вата покачи на 6:0.

Така чаканият седми гол за Байерн дойде в 88-ата и пак беше дело на Кейн.

Във вторник Байерн ще гостува на Пройсен (Мюнстер) в мач от Купата на Германия, а след това в събота ще гостува и на РБ (Лайпциг) за първенство.