Септември с важен обрат срещу Ботев при U16

Срещата започна равностойно, като чистите положения за гол липсваха. В края на полувремето все пак Ботев стигна до гол. Добра индивидуална работа на Радослав Караманов и страхотен удар с левия крак оставиха вратаря на Септември Иван Кехайов безпомощен. При този резултат дойде и краят на полувремето. Втората част започна с натиск на Септември и само след 3 минути се стигна до пълен обрат. В 51-ата минута Васил Василов засече центриране от фланга и по този начин изравни, а 180 секунди по-късно отново той се оказа най-съобразителен в наказателното поле и направи резултата 2:1.

След вихреното начало на второто полувреме темпото спадна и до края на срещата положенията за гол липсваха. Така при този резултат дойде и краят на мача. По този начин Септемврийци записаха седма поредна победа в първенството и продължават без загубена точка в Елитната група до 16г., докато Ботев остава с 13 точки.