Исландец спаси ЦСКА 1948 от поражение срещу целещия се в Европа Черно море

ЦСКА 1948 и Черно море завършиха 1:1 в мач от 10-ия кръг на efbet Лига. Атанас Илиев откри резултата в добавеното време на първата част, а резервата Видар Кянтерсон с дебютното си попадение за "червените" в 73-ата минута оформи крайния резултат.

Наставникът на домакините Николай Панайотов реши да не вкара в 11-те двамата си най-остри футболисти от предишния двубой срещу ЦСКА - София - Карагарен и Кирилов, оставяйки ги на пейката. Сред титулярите попадна 17-годишният защитник от втория отбор на "червените" Симеон Василев за сметка на Рапнуи.

Малко преди началото на двубоя Георги Русев от домакините бе награден, тъй като това е стотният му мач за клуба.

Първият шут в мача стана факт във втората минута, когато Панайотов стреля в аут.

В 19-ата минута Чочев отправи първия изстрел за домакините. Той дойде от около 30 метра и не затрудни Дюлгеров, който без проблем улови. Черно море отговори с добра комбинация между Панайотов и Илиев пред наказателното поле на "червените". Последва фалцов шут на втория, но покрай дясната греда.

В 43-ата минута варненци създадоха първото по-чисто положение в мача. На стрелкова позиция се озова Пачеко отдясно в наказателното поле на "червените". Последва силен шут покрай горния десен ъгъл на пазената от Наумов врата.

По-добрата игра на гостите бе материализирана в продължението на първата част. Сула получи извеждащ пас и шутира опасно от десетина метра, а Наумов изби. Последваха няколко опита за изчистване от страна на домакинската отбрана, които не се оказаха несполучливи. От това се възползва Илиев, който с мощен удар от точката на дузпата откри резултата.

Осем минути след началото на второто полувреме Педриньо прати топката извън стадиона след шут от границата на наказателното поле. Предии това защитата на варненци блокира изстрели на Чочев и Ценов.

В 68-та минута Илиан Илиев извади Алекс Фернандес, който изрази недоволство от решението на треньора. Наставникът на "моряците" пък го изпрати скоропостижно от пейката към съблекалнята.

Три минути по-късно Наумов изби в корнер коварен фалцов удар на Сула.

Така се стигна до 73-ата минута, в която домакините изравниха резултата. Това стори резервата Кянтерсон. Исландецът се разписа с глава, засичайки центриране от фал.

До края на срещата Черно море бе малко по-активен от своя съперник, но не затрудни кой знае колко Наумов и мачът приключи при 1:1.

Така ЦСКА 1948 избегна второ поредно поражение в първенството след това срещу ЦСКА - София преди няколко дни. От своя страна футболистите на Илиан Илиев записаха десети пореден мач без загуба и се утвърдиха на второто място в класирането, което със сигурност им дава самочувствие в битката за Европа.

ЦСКА 1948 - ЧЕРНО МОРЕ 1:1

0:1 Атанас Илиев 45+2
1:1 Видар Кянтерсон 73

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 15. Василев, 87. Петров, 5. Елитон, 6. Фуртадо, 39. Умарбаев, 21. Ценов, 10. Русев, 18. Чочев, 8. Педриньо, 19. Рууни

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Дюлгеров, 3. Атанасов, 28. Дробаров, 6. Попов, 2. Панов, 11. Фернандес, 71. Панайотов, 5. Гарсия, 23. Пачеко, 8. Сула, 9. Илиев