Фрайбург удари Олимпиакос като гост в голово шоу

Фрайбург победи като гост Олимпиакос с 3:2 в атрактивен първи мач за двата отбора от група "А" на Лига Европа.

Гостите започнаха по-добре мача и откриха в 9-ата минута чрез Роланд Шалай, който се възползва от груба грешка на Николас Фрейре. Последваха по-добри минути за Олимпиакос и логично в 40-ата минута Аюб Кааби успя да изравни. Мароканският нападател успя да засече центриране на Родиней и направи безпомощен стража на Фрайбург Ноа Атуболу.

Радостта на домакините обаче не трая дълго. В даденото от съдията продължение на първото полувреме Панайотис Рецос направи нарушение в наказателното си поле и последва дузпа. Зад бялата точка застана Винченцо Грифо, който не сгреши и отново даде преднина за тима си - 1:2 за Фрайбург.

През втората част Олимпиакос успя да изравни в 75-ата минута, когато Константинос Фортунис центрира и намери Аюб Кааби, който реализира втория си гол в мача и направи 2:2. И когато изглеждаше, че срещата ще приключи при равен резултат, дойде 86-ата минута, когато след корнер Максимилиан Филип бе най-съобразителен и с хубав удар с левия крак донесе победата на тима си за крайното 2:3 за Фрайбург.

Така германците в следващия кръг са домакини на Уест Хам, докато Олимпиакос ще гостува на ТСЦ Бачка Топола.

Снимки: Imago