Карабах с минимален успех над Молде

Карабах победи Молде с миналното 1:0 в първия мач за двата отбора от група "H" на Лига Европа. Въпреки че успехът не бе особено изразителен, азерите бяха през цялото време по-добрият отбор.

Първото полувреме бе определено за Карабах, но домакините не успяха да отбележат, като добри възможности за тях пропуснаха Марко Янкович и Матеус Силва, а гостите така и не съумяваха да създадат нещо по-опасно.

Логичното се случи през втората част, когато в 56-ата минута Леандро Андраде откри за Карабах. Азерите продължиха да контролират срещата и в крайна сметка не допуснаха кой знае какви опасности пред вратата си и удържа преднината си.

Така Карабах измъкна трите точки и в следващия мач в групата си ще гостува на друг скандинавски тим - шведския Хекен. Молде пък посреща намиращия се в страхотна форма тим на Леверкузен.