Славия (Прага) вгорчи дебюта на Сервет

Славия (Прага) победи с 2:0 като гост Сервет в двубой от първия кръг на Група G на Лига Европа, в която са още отборите на Рома и Шериф (Тираспол). Гостите, които влязоха в този сблъсък със седем победи от последните си осем мача в първенството, започнаха по-прибрано и изчакваха да видят какво ще им предложи техния съперник, който дебютира в групова фаза на турнирите на УЕФА. Постепенно обаче Славия започна да действа с по-голямо самочувствие. В 32-рата минута домакините не успяха да се справят с едно центрирана в наказателното поле, топката стигна до Лукаш Масопуст и той моментално я прати в ъгъла. Това бе и единственият точен удар към една от двете врати преди почивката.

След почивката Иго Огбу удвои в 59-ата минута, след като засече с глава топката, която бе отклонена към него от Зафеирис след центриране от корнер.

За Сервет това бе седмо поредно домакинство без победа.