Роял Юнион не позволи на Тулуза да спечели първия си мач в Европа от доста време насам

Роял Юнион СЖ и Тулуза завършиха сблъсъка си Група Е на Лига Европа при резултат 1:1. Така те останаха зад отбора на Ливърпул, който победи ЛАСК с 3:1 като гост. Домакините доминираха в началото, а френският тим, за който това бе първи мач в евротурнирите от сезон 2009/10, беше нервен. Белгийският тим обаче имаше само едно положение преди почивката и то бе спасено от Ресте. Изненадващо на фона на играта Тулуза поведе в добавеното време, когато Магри бе повален в наказателното поле. Тайс Далинга бе точен от бялата точка, давайки аванс на гостите.

След почивката Роял Юнион натисна, но отново не създаваше положения, а Тулуза изглеждаше опасно на контраатака. Точно когато французите станаха по-опасният отбор, Роял Юнион стигна до изравнително попадение в 69-ата минута, когато Мохамед Амура, получи отляво, влезе в наказателното поле, справи се с двама бранители и стреля в близкия ъгъл за 1:1.

До края и двата отбора се хвърлиха в атаки в търсене на победата, но никой не успя да стигне до нея.

За Тулуза това е пети пореден мач без победа.

Снимки: Imago