Леверкузен тръгна ударно в Лига Европа

Леверкузен победи с лекота шведския Хекен с 4:0 в първия мач за двата отбора от група "H" на Лига Европа. Момчетата на Чаби Алонсо през цялото време бяха по-добрият отбор и не оставиха съмнение в превъзходството си.

Още в 10-ата минута Виктор Бонифейс изведе чудесно Флориан Виртц, който останал очи в очи с вратаря на Хекен нямаше никакви проблеми и откри резултата. Само шест минути по-късно сякаш всичко в мача бе решено. Гранит Джака центрира остро и Амин Адли засече с хубаво воле - 2:0 за Леверкузен.

"Аспирините" продължиха с по-добрата си игра, като попадение на Виктор Бонифейс бе отменено заради засада, а в края на първата част Флориан Вирц пропусна да се разпише отново, след като ударът му мина встрани от вратата на гостите.

Втората част продължи по същия начин и с тотално надмощие на тима на Чаби Алонсо. Виктор Бонифейс се отчете с дежурното си попадение от началото на сезона, като получи добър пас от Амин Адли и се разписа в 66-ата минута, правейки резултата 3:0. Само четири минути по-късно резервата Йонас Хофман бе изведен отлично от Флориан Виртц и останал очи с Петер Абрахамсон отбеляза четвъртия гол за Леверкузен в срещата. При този резултат приключи и срещата, а германците оглавиха групата си, в която са още Карабах и Молде.

Снимки: Imago