Лукаку измъкна Рома в трудно гостуване в Молдова

Рома измъкна трудна победа с 2:1 в гостуването си на Шериф (Тираспол) от група "G" на Лига Европа. "Вълците" наложиха волята си, макар и по-трудно, отколкото очакваха. Леандро Паредес откри резултата в 45-ата минута, но Кристиан Товар изравни в 57-ата. Героят за гостите се оказа Ромелу Лукаку, който донесе успеха на своя тим в 65-ата минута.

Първото полувреме бе доста равностойно, като домакините бяха по-близо до откриване на резултата, но изстрел на Джером Мбекели се отби от дясната греда.

Рома обаче успя да нанесе своя удар в добавеното време на първата част. Тогава след центриране от фаул Леандро Паредес с глава отклони кълбото в мрежата за 0:1.

Шериф показа характер и успя да възстанови равенството в 57-ата минута. Тогава при центриране от корнер се стигна до меле в наказателното поле, Товар се оказа най-съобразителен и отблизо отбеляза за 1:1.

В 65-ата минута обаче Рома показа класа и си върна преднината. Пауло Дибала, Браян Кристанте и Ромелу Лукаку направиха страхотна комбинация помежду си, италианският национал изведе белгиеца с пета, а Лукаку стреля във вратата за 1:2.

В края на мача домакините завършиха мача с 10 души на терена, след като Жоао Пауло си изкара червен картон.

Така Рома записа първите си три точки в групата, докато Шериф има за какво да съжалява, но ще трябва да преглътне загубата и да гледа напред към следващите си срещи в групата.