Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Ливърпул трябваше да прави трети пореден обрат като гост, за да запише успешен старт в Лига Европа

Ливърпул записа пета поредна победа във всички турнири и стартира успешно кампанията си в Лига Европа, след като победи с 3:1 ЛАСК в двубой от първия кръг на Група Е. За пореден път мърсисайдци, които бяха в изцяло променен състав, стартираха неособено концентрирано в свое гостуване и се оказаха изоставащи в резултата. Флориан Флекер даде преднината на домакините в 14-ата минута, но след почивката Ливърпул за пореден път обърна развоя в своя полза след гол от дузпа на Дарвин Нунес (56') и попадения на Луис Диас (63') и Мохамед Салах (88'). За "червените" това е 17-и пореден мач във всички турнири без загуба.

Клоп бе направил 11 промени в сравнение с двубоя с Уулвърхамптън през уикенда. Голямата новина бе, че новото попълнение Райън Гравенберх, който бе привлечен от Байерн (Мюнхен) в последния ден на летния трансферен прозорец, дебютира като титуляр за мърсисайдци. На вратата започна Куивин Келъхър. Стефан Байчетич излезе на терена за първи път през този сезон, като този път действаше на необичайната за него позиция на десния бранител. Ватару Ендо също стартира. Вирджил ван Дайк се завърна в центъра на защитата, след като все още изтърпява наказание в Премиър лийг, но може да играе в Европа. Ибрахима Конате е възстановен от своята контузия и започна като партньор на нидерландеца. 17-годишният Бен Доук също дебютира като титуляр за първия отбор, като той бе част от нападателното трио, в което действаха и Дарвин Нунес и Луис Диас.

Ренер се завърна в състава на ЛАСК, след като пропусна двубоя през уикенда. 20-годишният Хавел, който се разписа в дебюта си като титуляр преди няколко дни, отново стартира.

Ливърпул за първи път игра с третия си екип, който е с лилав цвят.

Гостите доминираха в първите десетина минути, но предимството им беше само позиционно, без да създават положения. В 13-ата минута домакините организираха атака, при която Ренер намери Зул в наказателното поле. Последният си обърна и стреля, но Ван Дайк подложи крак и топката премина над вратата. При последвалия корнер Хорват намери заучено Флекер около границата на наказателното поле, а халфът стреля много добре в далечния ъгъл, пращайки топката до гредата - 1:0. Така в трето поредно гостуване през този сезон Ливърпул се оказа изоставащ в резултата в началото на своите мачове.

В 19-ата минута гостите имаха добра възможност да изравнят, но Нунес, който засече с глава центриране на Елиът, стреля над вратата.

В 31-вата минута Нунес проби добре отляво, след което върна към Цимикас, който центрира остро в наказателното поле. Стражът на домакините изби с крак, след което топката срещна ръката на Хорват. Гостите имаха претенции за дузпа, но те не бяха уважение.

Лавал спаси ЛАСК от изравнително попадение в 36-ата минута, когато след корнер Ван Дайк свали топката, тя отскочи от тревата и Нунес я засече с глава от няколко метра, но стражът на домакините успя да избие на самата голлиния.

Ливърпул започна силно второто полувреме. В 55-ата минута Байчетич много добре проби отдясно и от аутлинията върна хубаво към Луис Диас. Зиерейс се хвърли в краката на колумбиеца и го препъна - стопроцентова дузпа за гостите и жълт картон за бранителя на домакините. Дарвин Нунес бе точен от бялата точка за 1:1.

ЛАСК можеше бързо да върне аванса си, но Келъхър показа качествата си и изби опасен удар на Хавел от границата на наказателното поле. Малко след това Клоп направи тройна смяна и включи Гомес, Мак Алистър и Собослай, които замениха съответно Байчетич, Ендо и Доук.

В 63-ата минута мърсисайдци много бързо изнесоха топката, Елиът изведе Гравенберх отдясно, а нидерланецът, който до този момент бе незабележим, центрира перфектно към Диас, който от движение стреля под напречната греда, за да оформи пълния обрат.

Гравенберх получи някаква контузия в 74-тата минута и в игра се появи и Мохамед Салах. Именно египтянинът оформи крайния резултат в 88-ата минута, когато Нунес отне топката от бранител отдясно на наказателното поле, след което намери Салах, който напредна между двама и стреля между краката на вратаря.

Снимки: Imago