Лудогорец разби ЦСКА - София при 16-ките

В един от най-интересните мачове на 7-я кръг в Елитната група до 16г. се изправиха ЦСКА-София и Лудогорец, на футболата база в Бояна. Срещата започна по възможно най-добрия начин за Лудогорец и поведоха още в 6-тата минута. Елисей Съров се озова в добра позиция, удара му се отби в гредата, но при добавката Димитър Мрънков прати топката в мрежата. Последва още няколко ситуации за гостите, но до гол не се стигна. “Армейците” отговориха в 27-та минута, когато Александър Георгиев с хубав удар изравни резултата. Последва шанс за обрат, но вратаря на разградчани се отчете с добра намеса. Десетина минути преди края на полувремето Максим Минков обаче отново даде аванс на Лудогорец. Той проби и с точен изстрел не остави шансове на стража на ЦСКА-София. В заключителните минути на първата част гостите направиха резултата и 3:1. Елией Съров бе точен с удар по диагонала и направи преднината на Лудогорец комфортна преди почивката.

През втората част отново гостите бяха по-активния отбор. В 75-та ЦСКА-София остана и с човек по-малко на терена, след като Никола Теов бе изгонен за нарушение срещу Алисей Съров. Десет минути преди края резултата стана 1:4, а точен за разградчани бе Йоан Атанасов. При този резултат дойде и последния съдийски сигнал. По този начин Лудогорец събира 15 точки докато ЦСКА-София остава с 14.