Перес наказан с 5 секунди след финала в Сингапур

Вторият пилот на Ред Бул Серхио Перес беше наказан с 5 секунди след финала на Гран При на Сингапур заради удара му с Алекс Албон с Уилямс, но мексиканецът ще запази осмото си място в състезанието.

Инцидентът се получи малко преди финала в острия ляв завой №13, където Перес опита твърде оптимистичен опит за изпреварване и удари Албон, който беше принуден да спре рязко, излезе от трасето и загуби време докато се върне. Пилотът на Уилямс се върна в състезанието 13-и, а до финала успя да се добере до 11-ото място.

Албон остана недоволен от несръчните действия на Перес, който го лиши от точки, тъй като ударът стана при битката между двамата за 9-ото място, на финала Чеко запази тази позиция, тъй като Лиам Лоусън с Алфа Таури завърши девети, на 13 секунди зад него.

“Направихме едно перфектно състезание - похвали Албон работата на Уилямс вчера. - Аз вървях девети и подготвях атака срещу Лиам за осмото място, когато Чеко ме удари в завой 13. Той ме удари отстрани, аз тръгнах право към стената, трябваше да спра и да обърна, върнах се 13-и, после завърших 11-и, можехме да спечелим точки в Сингапур, но не стана.”