Реал Мадрид се измъчи срещу Уникаха, но шестата поредна Суперкупа е факт

Отборът на Реал Мадрид отново триумфира в турнира за Суперкупата на Испания, след като победи Уникаха Малага с 88:81 (21:17, 23:14, 17:25, 27:25) в препълнената зала "Паласио де Депортес" в Мурсия, която тази година бе домакин на шампионата. Баскетболистите на Чус Матео вече могат да се похвалят с шестия си пореден трофей за Суперкупата.

След като победиха вечния съперник Барселона в битката за място на финала, "белите" излязоха с доста увереност днес. Тимът от Малага пък вчера се справи с домакините от Мурсия, за да си заслужи участие в решаващия сблъсък.

Кендрик Пери стартира по чудесен начин за Уникаха, вкарвайки три последователни тройки. "Белите" имаха доста големи проблеми с успеваемостта от линията в първия период. Все пак водеха след неговия край при 21:17. Лошата стрелба на клуба от Малага и силната игра на Серхио Родригес, с включвания на Винсънт Пуарие и Факундо Кампацо, донесе на Кралския клуб аванс при 44:31 на почивката.

Уникаха изравни през третата част, след като играчите на Ибон Наваро достигнаха до 54:54 чрез добри изяви на Камерън Тейлър и Тайлър Калиноски при по-малко от две минути преди изтичането на игровото време за период №3. Тройка на Кампацо обаче направи резултата 61:56 в края. За "белите" оставаше само да не изгубят на финала и след няколко критични момента съумяха да спечелят поредната си Суперкупа при 88:81.

Факундо Кампацо и Марио Хезоня вкараха по 17 точки за победителите, като първият спечели и приза за MVP на турнира. Джанан Муса пък добави 13.

Дилън Осетковски и Уил Томъс поведоха баскетболистите на Ибон Наваро с по 14 точки, а Кендрик Пери наниза 13.