Лошият старт на сезона за Аякс продължи и срещу Твенте

Твенте се наложи с 3:1 над гостуващия Аякс в дербито от 4-ия кръг на Ередивизи. По този начин отборът от Еншеде събра пълен актив от 12 точки и дели първата позиция с ПСВ АЙндховен и АЗ Алкмаар, които също са безгрешни до момента.

Твенте беше по-добрият отбор, отправи 24 удара и заслужено стигна до победата. До 11-ата минута тимът на Йозеф Остинг водеше с 2:0 след голове на Даан Ротс и Сем Стайн. И при двете попадения стражът на Аякс Джей Гортер се намеси колебливо. Брайън Броби върна интригата в 35-ата минута, но в 79-ата отлична контра на домакините завърши с гол на Наджи Юнювар за крайното 3:1.

Аякс разочарова за пореден път от началото на сезона. Грандът от Амстердам е в долната половина на таблицата с едва 5 точки и само една победа - срещу Хераклес.

В средата на седмицата съставът на Морис Стайн ще посрещне Аякс в Шампионската лига, а след това предстои дербито срещу Фейенорд.

АЗ Алкмаар не се затрудни със Спарта (Ротердам) и спечели с 2:0. Попаденията за домакините бяха дело на Дани Де Вит в 18-ата минута и Евангелос Павлидис в 19-ата.

Другите две срещи днес завършиха без победител. Цволе не можа да победи гостуващия Го Ахед Ийгълс, който игра с човек по-малко цяло полувреме - 1:1, а Екселсиор (Ротердам) и Алмере Сити направиха 1:1.