Хайденхайм с историческа първа победа в Бундеслигата, преотстъпен от Вердер герой срещу бившия си отбор

Хайденхайм срази с 4:2 Вердер и записа историческа първа победа в Бундеслигата в 4-тия кръг от германския елит. В герой за домакините се превърна преостъпеният именно от “бременските музиканти” Ерен Динкчи, който се разписа на два пъти (44’, 68’), а още две попадения  за новаците добавиха Тим Клайндийнст (5’-дузпа) и Ян-Никлас Бесте (76’). За Вердер точни бяха Марвин Дукш (49’) и Митчел Вайзер (64’).

Още в самото начало на мача домакините откриха резултата.  В 4-ата минута Антони Юнг игра с ръка в наказателното си поле след изпълнение на пряк свободен удар за Хайденхайм. След преглед с ВАР реферът отсъди дузпа, която Тим Клайндийнст превърна в гол - 1:0 за новаците. В 27-ата голмайсторът за Хайденхайм имаше шанс да удвои преднината на тима си след лоша намеса на Иржи Павленка, но стреля неточно.

Най-добрият шанс за Вердер през първата част дойде в 39-ата минута, когато Романо Шмид подаде отлично на Йенс Стаге, който от чиста позиция направи невероятен пропуск и не успя да изравни. Това бе наказано от домакините, които минута преди края на първото полувреме нанесоха втори удар. След добра контраатака преотстъпеният именно от Вердер Ерен Динкчи направи отличен самостоятелен рейд и с хубав удар с левия крак не остави шансове на Павленка и направи 2:0 за Хайденхайм. Футболистът показа уважение към “бременските музиканти” и не се зарадва на попадението си.

Втората част започна с тройна смяна за гостите и силна игра за Вердер. Още в 48-ата минута след консултация с ВАР реферът Патрик Иртих видя игра с ръка на Омар Хактаб Траоре в наказателното поле на домакините и отсъди дузпа за бременци. Зад бялата точка застана влезлият на почивката Марвин Дукш, чийто първоначален удар бе спасен от вратаря на Хайденхайм Кевин Мюлер. При добавката обаче Дукш с глава успя да намали резултата на 1:2. Само четири минути по-късно невероятен пропуск за Вердер направи Романо Шмид, който останал очи в очи с вратаря на Хайденхайм стреля неточно. В 64-ата минута обаче “бременските музиканти” възстановиха равенството. Оливие Деман центрира добре и Митчел Вайзер отбеляза чудесен гол с глава - 2:2.

Шоуто обаче не беше свършило, като  само четири минути по-късно отново дойде моментът на преотстъпения от Вердер Ерен Динкчи, който се възползва от хубаво центриране на Ян-Никлас Бесте и с хубав удар с десния крак направи 3:2 за Хайденхайм, разписвайки се за втори път срещу клуба, чиято собственост е. Всичко приключи в 76-ата минута, когато самият Бесте се разписа с чудесен далечен шут, оформяйки крайното 4:2.

Така Хайденхайм записа историческа първа победа в германския елит и вече е с 4 точки на 11-о място, изпреварвайки днешния си съперник, който остава с 3 пункта.

Снимки: Imago