Интер Маями падна тежко в отсъствието на Меси

Отборът на Интер Маями загуби с 2:5 гостуването си на състава на Атланта Юнайтед в срещата между двата тима от редовен кръг в американската Мейджър Лийг Сокър. Големямата звезда на клуба на Дейвид Бекъм - Лионел Меси, не успя да играе заради лечение на контузии.

С поражението Интер Маями зае 27-ото място в класирането и е само на 6 точки над последното място, докато тимът на Атланта Юнайтед е на 7-а позиция с изоставане от 13 точки спрямо лидера Синсинати.

В началото на срещата никой не предполагаше тежкото поражение на отбора от Маями, тъй като футболистите, водени от треньора Херардо Мартино поведоха в средата на първото полувреме с гол на Леонардо Кампана (25'). След това обаче последва отпускане и домакините нанизаха три гола, с които се оттеглиха на почивката с комфортен аванс. В автори на попаденията се превърнаха Тристан Муюмба (36'), Камал Милър (41') и Брукс Ленън (44').

Гостите повториха силното начало от първата част и през второто полувреме, като скоро след подновяването на играта получиха правото да изпълнят дузпа. Наказателният удар бе изпълнен безпогрешно и преднината на домакините бе намалена благодарение на Леонардо Кампана (53').

До края на срещата играчите на Интер Маями не показаха необходимите аргументи да обърнат резултата, като дори допуснаха още два гола във вратата си. Те паднаха след точните завършващи удари на Йоргос Якумакис (76') и Тайлър Уулф (89').

Снимки: Gettyimages