Голове в добавеното време затвърдиха отличния старт на сезона за Тотнъм

Тотнъм спечели драматична победа с 2:1 над Шефилд Юнайтед в мач от петия кръг на Премиър лийг. Густаво Хамер (74’) откри резултата за “остриетата”, но “шпорите” постигнаха пълен обрат дълбоко в добавеното време, когато Ричарлисон (90’) и Деян Кулушевски (90’). Срещата бе силно оцветена в жълто, след като двата тима видяха общо десет жълти картона, за да се стигне до червения такъв на Оливър Макбърни в добавеното време. Това се превърна и в най-късният постигнат обрат в историята на Премиър лийг.

Тотнъм изигра едно доста силно първо полувреме. “Шпорите” отправиха цели 12 удара и направиха куп пропуски, но така и не успяха да се разпишат. Ив Бисума стреля опасно в 19-ата минута, а същото се случи и в 20-ата, но този път Уесли Фодерингам с една ръка спаси удар на Сон Хюн-Мин. Двата тима си размениха по още едно опасно положение чрез Манор Соломон и Джеймс Макатий. Точно след изминаването на половин час игра домакините имаха и сериозни претенции за дузпа, след като Джеймс Мадисън се строполи в наказателното поле, но съдията на двубоя Питър Банкс даде сигнал играта да продължи. В добавеното време на първата част пък Оливър Макбърн се добра до едно високо центриране в пеналта и стреля опасно, но този път на свой ред Гийермо Викарио се намеси много добре и спаси.

Нищо на терена не се промени особено през второто полувреме, когато отново Тотнъм бе водещият тим на терена и опитваше да атакува с всички сили. В 65-ата и 66-ата минути последователно в наказателното поле се строполиха Ив Бисума и Сон, като и двамата гледаха към Питър Банкс искайки дузпа, но такава не последва. Така се стигна до 74-ата минута, когато играчите на Пол Хекинботъм нанесоха малко изненадващо своя удар. Той дойде след изпълнен тъч, който попадна в наказателното поле, бранителите на “шпорите” не се ориентираха добре и Густаво Хамер се възползва, за да я прати в мрежата на Викарио за 0:1.

Футболистите на Тотнъм успяха да вкарат попадение в 87-ата минута, когато новото попълнение Бренан Джонсън реализира, но отново Питър Банкс се намеси и го отмени поради засада. Така се стигна до 98-ата минута, когато изпадналият в криза в последно време Ричалисон успя да се извиси в малкото наказателно поле над бранителите на домакините и да вкара с глава за 1:1. Сякаш именно това попадение притесни и обърка на свой ред играчите на Шефилд Юнайтед, които допуснаха само две минути по-късно Деян Кулушевски да достигна до един дълъг пас и със силен удар под гредата да реализира за 2:1 и да осъществи пълния обрат на за домакините.

По този начин Тотнъм затвърди отличния си старт на сезона и вече заема второто място в подреждането на Премиър лийг с 13 точки, като “шпорите” имат едно единствено равенство още на старта на сезона като гост над Брентфорд. Шефилд Юнайтед пък са във все по-лоша позиция и след четири загуби и едно единствено равенство са едва 17-и с една единствена точка.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!