Неочакван голмайстор измъкна Борусия (Д) срещу Фрайбург

Изненадващо с два гола на Матс Хумелс отборът на Борусия (Дортмунд) пречупи Фрайбург за 4:2 като гост в среща от 4-тия кръг на Бундеслигата. Второто попадение на защитника се оказа ключово, тъй като беше за 3:2 и падна в 88-ата минута. Малко след това точен беше и Марко Ройс.

По този начин “жълто-черните” записаха втория си успех от началото на сезона, а и се разминаха с трето поредни реми. Фрайбург пък е с две победи и две загуби.

Хумелс даде аванс на своите в 11-тата с глава след центриране от корнер, което даде силно начало на отбора от Дортмунд.

Постепенно обаче Фрайбург изравни играта и стана опасен, като в 31-вата минута гредата спаси гостите.

В края на полувремето обаче домакините все пак стигнаха до своето, като само в рамките на добавеното време нанизаха две попадения с глава чрез Лукас Хьолер (45+2’) и Никлас Хьофлер (45+6’).

Шокът от края на тази част сред гостите беше превъзмогнат и в 60-ата Донийл Мален изравни резултата - 2:2.

Преломът дойде във финалните десетина минути и беше улеснен от изгонването на Хьофлер от домакините с директен червен картон за настъпване на Марсел Забитцер.

В 88-ата Хумелс се пребори в наказателното поле на Фрайбург и успя да добута топката зад голлинията за 3:2.

В продължението Ройс довърши домакините с четвърти гол.

Идния вторник Борусия стартира в Шампионската лига с гостуване на Пари Сен Жермен. Фрайбург също се включва в евротурнирите, като ще пътува до Гърция за мач с Олимпиакос от Лига Европа.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!