Брайтън тресна Ман Юнайтед и задълбочи проблемите на "Олд Трафорд"

Брайтън за пореден път се превърна в черна котка за Манчестър Юнайтед и ги победи с 1:3 на “Олд Трафорд”. “Чайките” взеха класическа преднина благодарение на попаденията на Дани Уелбек (20’), Паскал Грос (53’) и Жоао Педро (71’), а почетното попадение за домакините бе дело на Ханибал Мейбри (74’). За гостите това бе четвърта поредна победа за първенство срещу “червените дяволи”.

Тимът от “Олд Трафорд” продължава да затъва в непрекъснатите скандали и проблеми, които сякаш се множат с всеки изминал ден. Днес техният мениджър не можеше да разчита на цели 11 футболисти, девет от тях контузени, а Антони и Джейдън Санчо отстранени от първия тим.

Футболистите на Ерик тен Хаг започнаха много активно двубоя опитваха да отнемат топката възможно най-високо по терена. Първото опасно положение на тяхната сметка дойде в петата минута, когато Маркъс Рашфорд влезе доста опасно в пеналта, но предпочете да стреля вместо да подават и Джейсън Стийл с крак блокира. В 9-ата минута отлично негово центриране отляво бе много близо до това да бъде засечено от Расмус Хойлунд.

В 20-ата минута гостите от Брайтън осъществиха добра контраатака по десния фланг, след което именно от там Симон Адингра я изпрати в наказателното поле, където двамата централни бранители Лисандро Мартинес и Виктор Линдельоф не се намесиха добре и Дани Уелбек, който нахлуваше на скорост, я прати в мрежата на Андре Онана за 0:1.

Домакините опитаха да отговорят бързо на предизвикателството и само няколко минути по-късно Маркъс Рашфорд получи в отлична позиция в наказателното поле, но ударът му срещна тялото на бранител в синьо и бяло. Като цяло играчите на Брайтън сякаш се успокоиха след своя гол и започнаха да разиграват доста по-добре отколкото в първите двайсетина минути. В 33-ата минута Рашфорд бе намерен отлично на левия фланг, напредна на скорост, след което стреля, а след рикошет топката срещна гредата на Стийло, но излезе в корнер.

Играчите на Манчестър Юнайтед все пак успяха да стигнат до попадение пет минути преди края на редовното време, когато Маркъс Рашфорд проби отлично по невия фланг, след което стигна до аутлинията и аобиколи Жан Пол ван Хеке и подаде към Расмус Хойлунд, който елегантно пое, обърна се и реализира изравнително попадение. Радостта на домакините обаче бе краткотрайна, след като голът бе отменен поради това, че кълбото е напуснало терена при рейта на Рашфорд. Именно крилото пропусна нова отлична ситуация за попадение в добавеното време, когато отново на скорост влезе в пеналта и стреля, но топката премина покрай левия стълб на Стийл.

Домакините направиха почти идентичен опит за гол в началото на втората част, когато отново английският национал Рашфорд проби отляво и достигайки самата аутлиния пусна успоредно, но отново топката премина спокойно и не достигна до Расмус Хойлунд. Гостите дадоха своя перфектен отговор на случващото се на терена в 53-ата минута, когато топката бе пратена от Тарик Лампти в наказателното поле, там след рикошет тя стигна до Паскал Грос, той с отличен финт с тяло преодоля Лисандро Мартинес и с плътен удар не остави шанс на Андре Онана за 0:2. Германецът се превръща в истински кошмар за “червените дяволи”, като срещу тях има общо шест попадения, а само на “Олд Трафорд” те са четири.

Тази преднина вля нови сили и самочувствие на играчите на Брайтън, които започнаха да разиграват по отличен начин и опитваха да успокояват случващото се на терена пред безпомощните в тези минути погледи на “червените дяволи”. Малко след изминаването на час игра на терена се появиха Антони Марсиал и Ханибал Межбри, а Каземиро и Хьойлунд бяха заменени. За Брайтън пък дебют направи Ансу Фати. В 68-ата минута Рашфорд се строполи при едно нахлуване в наказателното поле и поиска дузпа, но при повторенията се видя, че съприкосновението между него и Симон Адингра бе съвсем леко.

Възпитаниците на Роберто Де Дзерби нанесоха своя пореден удар в 72-ата минута, когато Тарик Лампти бе изведен на скорост отляво, той напредна и и след това намери включващия се от задна позиция Жоао Педро, а бразилецът много елегантно се разписа в левия ъгъл за 0:3.

Почти веднага в ответната атака пък появилия се малко по-рано на терена Ханибал Межбри получи топката и след като видя, че не е пресиран веднага с хубав удар намали изоставането на Манчестър Юнайтед на 1:3.

В следващите минути двата тима си размениха по още едно опасно положение. Първо Митона навлезе много опасно в наказателното поле, но в последния момент не си поведе добре топката и след това стреля слабо в крака на Онана, който го затвори. В ответната атака Серхио Регилон се справи много добре със своя противник на левия фланг, центрира добре, но там последва изчистване от Люис Дънк с глава. В последните минути на двубоя Ерик тен Хаг направи още няколко промени, като пое пълен риск с пускането на терена още на Алехандро Гарначо и Факундо Пелистри, но и това не промени нищо на терена, а Брайтън с повече класа стигна до трите точки.

Снимки: Gettyimages