И без Меси Аржентина се разправи с Боливия

Аржентина записа втората си победа от началото на световните квалификации в зона "Южна Америка". "Гаучосите" надвиха Боливия с класическото 3:0 в гостуването си от 2-рия кръг. Гостите бяха без голямата си звезда Лионел Меси, който получи почивка заради леко неразположение. Това обаче не им попречи да се разправят със своя съперник, а точни за успеха бяха Енцо Фернандес в 31-вата, Николас Таляфико в 42-рата и Николас Гонзалес в 83-тата минута.

Аржентина стоеше по-добре на терена през първата част и в 31-вата минута стигна до откриване на резултата. Анхел ди Мария центрира остро отдясно и Енцо Фернандес от движение засече топката във вратата за 0:1.

Ситуацията за Боливия стана още по-трудна в 37-ата минута, когато съдията реши да даде директен червен картон на Роберто Фернандес, който настъпи в глезена съперников футболист и можеше да го контузи лошо.

С човек повече Аржентина довърши съперника си с нови два гола. Първо в 42-рата минута Николас Таляфико вкара с глава след нова асистенция на Ди Мария, след центриране от фаул.

Третият гол бе дело на Николас Гонзалес, който се разписа с изстрел от границата на наказателното поле в 83-тата минута.

С този успех Аржентина събра актив от 6 точки и временно оглави класирането, преди изиграването на останалите мачове от кръга. Боливия записа втора загуба и е на дъното с нулев актив.